Продавець Супер Снасті розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1996 відгуків
promo_banner
Товари для улюбленої рибалки
Контакти
Супер СнастіВадим
вул. Новомостицька 2, Київ, Україна
+380 (95) 729-10-63
+380 (93) 729-10-63
+380 (96) 960-27-93
+380 (67) 729-10-63
+380957291063+380957291063
Мапа

ГОЛОВЕНЬ – Як ЛОВИТИ, НА ЩО ЛОВИТИ.

ГОЛОВЕНЬ – Як ЛОВИТИ, НА ЩО ЛОВИТИ.

ГОЛОВЕНЬ – Як ЛОВИТИ, НА ЩО ЛОВИТИ.

   Головень – представник численної родини коропових. Росте швидко, пересічно досягаючи довжини 40-50 см і маси тіла 1-2 кг, іноді – відповідно 80 см і 4 кг, а подеколи навіть 6кг. Нереститься після третього року життя, у травні-червні при температурі води +10-+15 градусів. Після нересту головень, розбившись у невеликі зграйки, залишається на перекатах. Великі особини після нересту спочатку відпочивають на глибинах.

   Головень має довге циліндричне тіло, широколобу голову з великим ротом дещо навскіс. Спина, спинний плавець, хвіст мають темно-сталеве забарвлення, боки світлі, зелено-жовтя, черевце жовте або кремово-біле, інші плавці оранжеві або червоні, кінчики лусок обплямовані чорними цятками.

   Головень населяє різні місця: гірські річки, низинні ріка та проточні озера, але здебільшого трапляється у швидкоплинних водоймах з кам`янистим дном. Тримається неглибоких місць, де піщане або кам`янисте дно. За здобиччю спливає до поверхні, щоб схопити комах, що впали у воду. Ховається під гілками нахилених над водоймою дерев, поміж коріння, корчами. Головень дуже полохливий.

   Що ясніша погода, то ближче до поверхні тримається головень, а щойно похолоднішає, він опускається на дно. Улітку він віддає перевагу бистрині – його можна знайти під перекатами, біля мостів, нижче островів, а також у тихих місцях,  які він також полюбляє. Восени головень відпливає на глибину.

   Ця риба ненажерлива. Зазвичай живиться комахами та їхніми личинками, а також молюсками. Їсть також насіння, велике листя, жуків, жаб. Весняний корм: хробаки, личинки, бабки, хрущі; літній корм: метелики, коники, мухи. Більші головні полюють на невеликих рибок. Його ловлять на хробаків, п`явок, на живця, на тісто, плавлений сир, вівсяні пластівці. Це мабуть єдина всеядна риба наших водойм.

   Жирує головень на різній глибині, найактивніше через 10-15 днів після нересту, особливо ввечері. Улітку виходить на лови вночі та вранці, коли хмарно – удень.

   Головень не є промисловою рибою, його м`ясо не дуже смачне, водянисте та кістляве. Проте рибалки його ловлять заради спортивного інтересу. Якщо вже рибалка полює на головня, то він майстер своєї справи, бо немає риби, до якої так важко наблизитись, вчасно підсікти та успішно вивести на берег.

   Найкраще ловити зранку або в присмерку; іноді він жирує опівдні. У великих озерах можна відшукати його біля берегів (часто в метрі від берега), на межі глибокої та мілкої ділянок водойми. У невеликих ріках головень перебуває у заглибинах на дні та посередині русла.

Розрізняють три види ловіння головня: весняне, літнє та осіннє. Головень починає клювати, щойно просвітліє вода.

ЛОВ ГОЛОВНЯ НА СПІНІНГ. Ловлять його спінінгом, використовуючи маленькі обертальні блешні або снасточки із заснулою верховідкою (для ловіння великих головнів). Головень, особливо в пообідню пору, полює біля поверхні на комах, часто вистрибуючи з води.

   Спостерігаючи за водою, ми не лише виявляємо рибу. Відповідно до спостережень подаємо та проводимо блешню. Під час поверхневого жирування риб підходимо до берега чи стоянки головня дуже обережно. Блешню проводимо обов`язково поодаль від жируючої риби – на віддалі 2-3 м та на глибині 50-60 см від поверхні. Потрібно намагатися як найповільніше обертати котушку. Головень обережно підпливає до принади і не вдаряє її, а бере. Якщо холодно і дощить, риби жирують поблизу дна. У ці дні блешню проводять на ½ глибини водойми.

   На головня краще купити легке спінінгове вудлище (Select, Faworite, Keitech, Shimano) завдовжки 2-2,5 м, блешні – тількі маленькі обертальні. У ранці уловистішими будуть оранжеві або чорні блешні, у другій половині дня – зелені або чорно-зелені.

   Головня можна ловити на хлібну скоринку (3х3 см), яку пускають по поверхні води якнайдалі від себе, без поплавця і тягарця. У мить, коли хліб щезне з поверхні води і почуєте характерне плямкання, підсікайте.

   Здебільшого головнів ловлять за допомогою поплавцевої снасті або донної снасті для проведення з ковзним тягарцем. Бувало, що головня ловили на штучну муху, але це вже екзотика.

   Найкращою є місцева нажива, до якої звикла риба. Це можуть бути комахи – як дорослі особини, так і їх личинки. Їх можна використовувати для поверхневого вудіння та ловіння з дна. Краще вудити без поплавця, але з водною кулькою, котру цілком не помічають риби. Комахи є вловистою наживою також при вудінні з проведенням. Майже всі рибалки вважають чудовою наживою на головня вишню та черешню, а також інші ягоди, зокрема, червоні порічки. І це справді так.

   Коли хмарно, ловимо цю рибу упродовж цілого дня з кількагодинною перервою, коли вона не клює. У сонячні та спекотні дні головень жирує на зорі, вдосвіта, а також від надвечір`я до заходу сонця. Риба інтенсивно клює за 4-5 годин перед настанням ночі, коли інші види риб поводяться ще мляво. Клюванню сприяє низький або нормальний рівень води; у каламутній воді неможливо ловити на вишню.

   Належне спорядження полегшує ловіння, але не гарантує успіху. Достатньо мати вудлище завдовжки 3,5-4 м, котушку із запасом волосіні 50 м діаметром 0,25-0,3 мм, повідець 0,18-0,22 і гачки №5-6, залежно від наживи, маленькій непримітний поплавець.

   Гачок треба встромляти у вишню, не розчавлюючи її, щоб вона не злетіла під час закидання і проведення у воді та уможливила успішне підсікання. Краще відірвати у вишні хвостик та обережно вийняти кісточку. Через утворений отвір вводимо вістря гачка якомога глибше і проштрикуємо ним вишню в нижній частині. Відтак вістря встромлюємо знову у ягоду та акуратно настромляємо вишню на загин гачка.

   Комбінуємо поплавцеве вудіння з доним так, щоб нажива лежала на дні або котилася по ньому. Іноді риба може схопити наживу на половині глибини. Риба схоплює вишню раптово і рішуче, проте поплавець встигає сигналізувати про клювання. Підсікати требу якнайшвидше, але спокійно. Краще пропустити клювання, ніж невдало підсікти та розполохати рибу.

ЛОВ ГОЛОВНЯ НА ПОПЛАВЦЕВУ ВУДКУ. Якщо звичайний поплавець полохатиме рибу, то краще замінити його на водну кульку або шматочок кори чи гілочки.

   Оснащення має бути малопомітним. Застосовуємо волосінь 0,15-02 мм, гачок №5-6 залежно від наживи, але для ловіння головня сміливо можна брати великі гачки, бо ця риба має велику пащу. Важливо правильно обрати поплавець. Кращим буде поплавець зі звичайного корка, непофарбований, наче це випадково пропливаюча паличка. Одну невелику шротинку прикріплюємо якнайдалі від гачка (близько 40см). Вудлище обираємо з пропускними кільцями та котушкою. Довжина його має залежати від місця ловлі, тобто від того, є кущі, чи немає, ріка велика, чи мала. Варто віддавати перевагу довгому вудлищу: ним легше маніпулювати, за його допомогою можна тихо і непримітно розмістити наживу в потрібному місці.

ПРИНАДЖУВАННЯ ГОЛОВНЯ. Головня бажано принаджувати. Для цього ліплять балабушки з вівсяних пластівців та глини, додають якнайбільше личинок мухи та порізаних гнойових хробаків. Принаджуємо один раз: закидаємо балабушки дещо вище від місця жирування риб. Головень, особливо великий, і в цьому випадку буде обережним: після закидання принади від відпливе з місця ловіння, але через деякий час (приблизно через 10 хв) повернеться, тоді можна братися ха вудку.

   Принаду використовують лише тоді, коли вудять в одному місці. Справжнє ловіння головня полягає в невтомному пошуку цієї жвавої риби; рибалка змушений постійно перебувати в русі та спостерігати за водоймою.

   Щодо наживи головень не дуже вередливий, треба лишень вгадати, що йому до смаку саме в цей день. У кожній водоймі головень має свої уподобання, про які рибалці слід знати.

ЛОВІННЯ НА ЖИВЦЯ. Ловлять двома способами: з проведенням та на донну вудку, найкраще в березні-квітні. Головень – типово весняний хижак. Ловлячи на живця, можемо не побоюватися, що підсічемо дрібну рибу. Хижаками є тільки дорослі особини. Напровесні головня важче відшукати та виявити місце перебування великої рибини, аніж улітку. Він нечасто вистрибує з води, бо навесні риби ще слабкі після тривалого посту. Вони малорухливі, полохливі – в разі найменшого шуму вмить щезають з місця ловлі.

   Для ловіння головня беруть тільки малих живців. У невеликих ріках, де вода постійно прозора, намагаймося уважно стежити за рибами. Головень часто підпливає до поверхні води – тоді його легко зауважити. Варто знати, що ця риба здебільшого перебуває в таких місцях, де може легко і швидко сховатися. Він не є донною рибо., він займає весь водний простір, особливо влітку. Тому його успішно ловлять на звичайну снасть для проведення.

   У ріці головень хапає наживку активніше, ніж у ставку. Схопивши наживу, він проковтує її за кілька секунд. Тому потрібно навіть у разі цілковитого занурення поплавця трохи зачекати, а тоді підсікати.

ДОННЕ ЛОВІНЯ ГОЛОВНЯ. Стоянки головня після весняних паводків треба шукати на межі течії та спокійної води. Саме в таке місце слід закидати наживу. Оснащення складатиметься зі 150м основної волосіні діаметром 0,22 мм, що намотана на котушку і закінчується карабінчиком та повідцем з гачком. Вище карабінчика на основній волосіні прикріплюють другий карабінчик, на якому відступивши 10 см, закріплюють на волосіні тягарець у формі груши чи конуса. Налаштовану снасть закидають разом з наживою під кутом понад 45* до напрямку течії або впоперек ріки.

   Як наживу використовують живих чи заснулих живців або шматочки печінки завбільшки 1х1х1 см, які настромляють на гачок №7, а також маленьких живих жабок чи хрущів.

   Купити спорядження та снасті для лову головня можна в нашому інтернет магазині СУПЕР-СНАСТІ.

У нас ви знайдете і зможете купити абсолютно все для любого типу риболовлі: вудилища та вудки, котушки, волосінь та повідці, гачки та поплавки, піскаки, підставки під вудилища, стільці та крісла.

Для коропової та фідерної ловлі пропонуємо купити вудлища Brain, для лову хижака пропонуємо купити вудлища Select, Faworite, Keitech, Shimano.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner