Продавець Супер Снасті розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1997 відгуків
promo_banner
Товари для улюбленої рибалки
Контакти
Супер СнастіВадим
вул. Новомостицька 2, Київ, Україна
+380 (95) 729-10-63
+380 (93) 729-10-63
+380 (96) 960-27-93
+380 (67) 729-10-63
+380957291063+380957291063
Мапа

ЛИН – ЯК ЛОВИТИ. СНАСТЬ НА ЛИНА.

ЛИН – ЯК ЛОВИТИ. СНАСТЬ НА ЛИНА.

ЛИН – ЯК ЛОВИТИ. СНАСТЬ НА ЛИНА.

 

   Лин – це типова озерна риба, принаймні риба стоячої води або тихоплинної води. Важко знайти рибалок, які б бачили лина на бистрині, а тим паче які б його там піймали. Це обережна і мильна риба, справжній боєць. Вудіння лина потребує неабиякої терплячості та швидкості реакції. Ця риба у сутичці з рибалкою – гідний супротивник.

   Лин – теплолюбна риба, активно жирує при температурі 18-22 градуси. Найкраще ловиться в травні та в серпні. Водночас рибалка має знати, що сприятливим періодом для ловіння лина є кінець квітня – початок травня, навіть у вітряні та холодні дні. У цей час лин клює раптово, рвучко.

   СНАСТЬ для лову лина. Снасть для лина має бути дещо легшою, аніж снасть на коропа, бо лише зрідка вдається піймати рибину, що важить більш ніж 1,5 кг. Потрібно вважати, бо ще волосінь може заплутатись у водоростях. Під час вудіння у водоймі, у якій є також коропи, можна очікувати клювання обох видів риб. У цьому випадку краще ловити снастю на коропа.

   Вудилище має бути довгим і водночас пружним та міцним, забезпечуючи надійне виводження риби. Для ловлі з берега воно має бути завдовжки 4-6 м (відповідно до довжини «коридору»), для вудіння з човна – 2,5 м. Умільці можуть самі виготовити таке вудилище, найкраще з бамбукової палиці або клеєного бамбука- тонкіну.

   Волосінь має бути якісною, діаметром 0,25-0,3 мм, краще зеленого або іншого темного кольору, залежно від навколишнього середовища. Те саме стосується і повідця, який має бути міцним, виготовленим з волосіні діаметром 0,2-0,25мм. Катий повідець здебільшого рибі не вдається обірвати. Довжина повідці може сягати 40см: довгий повідець краще амортизує посмики сильної риби.

   Для розмотування і змотування волосіні потрібна безінерційна котушка з добрим гальмом, яка не дасть рибині втекти і вбереже волосінь від обриву під час різких посмиків лина. Можна використовувати також інерційну котушку.

   Гачки краще брати ковані золотистого чи бронзового кольору розміром № 5-8; великі розміри служать для великої наживи або жмутиків дрібної.

   Тягарець та поплавець потрібно ідеально допасувати перед риболовлею, щоб зайвим шумом не відлякувати рибу. Виважуючи поплавець, потрібно пам`ятати, що нажива разом з гачком має лежати на дні. Головною вимогою до снасті є її легкість та еластичність, тому потрібен поплавець легкий, виважений, чутливий до клювання.

   Пам`ятаймо, що лина краще ловити у присмерку і на світанку; отже поплавець має добре виднітися над водою, тобто бути світлим, але не білим, краще з гусячого пера чи бальзи, сполученим з волосінню в одній точці кріплення поплавця за допомогою шматочка гумової чи пластикової трубочки. Завдяки такому кріпленню поплавця під час виводження лина (або іншої риби) із заростей поплавець легко проковзує крізь рослини. Поплавець, закріплений на волосіні у двох точках, спричинятиметься до заплутування снасті в очереті чи водоростях.

   І звісно, не можна забувати про підсак, тому що лин дуже слизький і його важко взяти руками. Для виймання лина з води застосовують будь який підсак, але якщо полюємо на великого лина, підсак треба брати великий, глибокий, з довгою міцною ручкою.

   Повідець – сама уразлива частина оснащення вудки, він часто рветься, й не лише рибою, а й від зачепів. Відомо чимало способів вивільнення гачка від зачепу, але не завжди це вдається, а часто і не виправдане, бо можна опинитися перед вибором: або втратити гачок, або розполохати рибу. Не варто також під час риболовлі гаяти час на прив`язування гачків до повідців. Потрібно вдома приготувати повідці певної довжини з гачками. Повідці слід укладати так, щоб вони не сплутувались. Наприклад можна зберігати кожний скручений кільцем повідець у окремому поліетиленовому пакеті.

   Найкраще і найлегше з`єднувати повідець з волосінню «петля у петлю». Закріплюємо поплавець на волосіні так, щоб нажива і частина повідця лежали на дні. Усе допоміжне спорядження – рибник або інший посуд для зберігання улову, коробки для принад і нажив, торбинку із запасним рибальським приладдям (котушка, волосінь, повідці, гачки, тягарці, поплавці) – треба приготувати заздалегідь.

   НАЖИВА. Найкраща нажива для лову лина – тваринного походження, перед усім земляні та гнойові хробаки.

   Якщо застосовуєте рослину наживу, вона має містити ті ж компоненти, що й принада. Наприклад, до складу рослинної наживи можуть входити 2-3 ложки пшеничного борошна, 1 ложка кукурудзяного борошна, 1 ложечка цукру, кілька крапель свіжої крові – усе потрібно ретельно перемішати.

   ВУДІННЯ. Настромивши наживу на гачок, вудку закидають вздовж «коридору» на підготовлене для вудіння місце. Вудлище укладають на підставках або прибережних рослинах так, щоб воно не зачепилося за них під час підсікання риби.

   Клює лин своєрідно: тонко, обережно, неквапливо. Лин наче обмацує наживу, від чого поплавець тремтить. Риба швидше пробує наживу на смак, аніж бере її. Лин довго, але надійно проковтує наживу, якщо не відчує гачка. Сигналом для підсікання є підняття поплавця, який у цьому положенні застигає, або лягає на воду. Після цього часто буває, що риба з наживою енергійно відпливає вбік.

   Якщо лин не клює, спробуйте зацікавити рибу легким ворушінням наживи.

   Перша складність під час вудіння лина полягає в тому, що рибалка може легко втратити пильність від неодноразових посмикувань поплавця і прогавити мить підсікання. Проте здебільшого лин залишає рибалці шанс на успіх - він самопідсікається.

   Інша, ще більша складність – треба витягнути лина з гущавини водоростей, у яких він ховається. Ця риба сильніша і витриваліша за коропа того ж розміру. Лин чинить опір завзято, але без занадто різких посмиків; його можна втомити, не даючи змоги втекти у зачепи. М`ясисті губи забезпечують надійне підсікання, тому нечасто трапляється, щоб правильно підсічена та правильно виводжувана риба самостійно звільнилась від гачка.

   Підсікають лина рухом руки вгору і в напрямку, протилежному до руху риби. Відтак виводять рибу в потрібному напрямку, щоб вона не змогла сховатись в заростях. Виводити рибу слід піднявши вудлище, завдяки чому краще амортизуються посмики і розвороти риби.

   Важко перешкодити втечі лина в зарості, особливо якщо це велика риба. Треба весь час утримувати лина на натягнутій волосіні, щоб не дати обплутати нею яку-небуть рослину, а відтак слід змусити рибу покинути зарості. Дехто з рибалок вдаряє по руків`ю вудлища. Звуковий резонанс по натягнутій волосіні передається рибі, і вона починає рухатися. Часто у такий спосіб вдається досягти бажаного результату, і риба врешті решт потрапляє в підсак.

   Загалом виводять і виймають лина з води так само, як і коропа, лише часу на це потрібно менше, навіть для рекордного екземпляра. Цікаво, що попри свою лякливість інші лини, що жирують поблизу виводжуваного побратима, не будуть особливо стурбовані становищем свого товариша. І навіть якщо риба зірвалась, це не завадить продовженню риболовлі, аж доки рибалка не викриє себе.

   Описаний метод ловіння лина з дна найпоширеніший, але застосовують також інші методи.

   ЛОВІННЯ ЛИНА біля водної поверхні.  У гарячі безвітряні дні лини жирують біля поверхні води. Вони поїдають равликів та іншу живність, яка є на нижній частині листків водних рослин, переважно водяних лілій (латаття), що супроводжується характерним голосним плямканням. Живлячись у такий спосіб, лини жирують інтенсивніше і менш обережні. У цьому разі наживу розміщуємо поміж листя на глибині 20-30 см від поверхні води, відповідно встановивши поплавець і застосувавши повідець потрібної довжини. Можна не користуватись повідцем, а гачок прив`язувати до основної волосіні. Підсікати і виводити за такого ловіння потрібно рішуче.

   ЛОВІННЯ ЛИНА ВНОЧІ.  Уночі для лову лина знадобиться дона вудка. Розміщені посеред рослинності донні вудки треба добре пильнувати. Уночі лин виходить на менш зарослий простір, звісно, якщо у цьому місці ви його принаджували. Лина найкраще шукати поблизу заростей. Спосіб полування –такий, як і на коропа, тільки потрібно настромляти наживу менших розмірів (це стосується картоплі і балабушок із тіста). Ловлячи лина, можна застосувати поплавець, хоча вночі він не дуже потрібен.

   Лин завжди цікавий для рибалок, бо своєрідно поводиться. Успішно ловити линів може тільки терплячий, із витримкою, і точний у своїх діях рибалка. Звісно, можна, імпровізуючи, досягти випадкового успіху. Можна опускати наживу, наприклад, у гущавину водоростей або ловити за допомогою вудки для проведення на закраїнах цих водоростей. Проте такий успіх завжди буде випадковим, хіба що ми відкриємо в даному місці рідкісну форму жирування линів, що відповідає таким методам вудіння.

СПРАВЖНІМ МИСЛИВЦЕМ НА ЛИНІВ МОЖЕ НАЗИВАТИСЯ ЛИШЕ РИБАЛКА, КОТРИЙ ДОКЛАВ ЧИМАЛО ЗУСИЛЬ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ПОВЕДІНКИ ЛИНІВ У КОЖНОМУ «ЛИНОВОМУ» ОЗЕРІ ТА НЕ ЗНЕВІРИВСЯ ПРИ ПЕРШИХ НЕВДАЧАХ.

   А купити відповідну снасть для лову лина можна в нашому інтернет магазині СУПЕР-СНАСТІ.

У нас ви знайдете і зможете купити абсолютно все для любого типу риболовлі: вудилища та вудки, котушки, волосінь та повідці, гачки та поплавки, піскаки, підставки під вудилища, стільці та крісла.

Для коропової та фідерної ловлі пропонуємо купити вудлища Brain, для лову хижака пропонуємо купити вудлища Select, Faworite, Keitech, Shimano.

 

 

 

  

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner