Продавець Супер Снасті розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2428 відгуків
promo_banner
Товари для улюбленої рибалки
Контакти
Супер СнастіВадим
вул. Новомостицька 2, Київ, Україна
+380 (95) 729-10-63
+380 (93) 729-10-63
+380 (96) 960-27-93
+380 (67) 729-10-63
+380957291063+380957291063
Мапа

ЯК ЛОВИТИ ЧЕРВОНОПІРКУ.

ЯК ЛОВИТИ ЧЕРВОНОПІРКУ.

ЯК ЛОВИТИ ЧЕРВОНОПІРКУ.

   Червонопірка (Scandinius erythropthalmus) пересічно сягає довжини 25 см і маси близько 300 г. Трапляються рибини, що важать 1,5 кг. Червонопірка має своїх «прихильників», але не за спортивність її вудіння чи кулінарні якості, а за те, що в наших водах це одна з найгарніших прісноводних риб.

   Попри деяку подібність, вона пізниться від плитки забарвленням плавців, очей ( у червонопірки райдужна оболонка очей латунно-оранжева, у плітки – червона), а також відтінком луски і перед усім формою рота, нагадуючи верховідку. Розріз рота скісний, із закопиленою нижньою губою, тоді як рот плітки менший і розміщений майже горизонтально. Форма рота свідчить про спосіб живлення та глибину жирування. Саме тому риби по різному хапають наживу і поплавець під час клювання поводиться по різному. Однак плітка та червонопірка і справді близькі родичи, тому іноді, схрещуючись, дають неплідне потомство – так названі гібриди.

   Водночас червонопірка різниться від плітки звичками та місцями перебування. Вона більш ненажерлива і менш ляклива.

   Ця риба населяє майже всі озера,  а в ріках місця, де добре нагріта вода і майже немає течії, а дно рясно поросло підводною рослинністю. В озерах вона досягає рекордних розмірів. Тримається зграями, особливо в спекотні дні, коли червонопірки гуртуються поміж очерету поряд з чистою водою. Великі рибини живуть маленькими зграями. Жирують у верхніх шарах води. Успішний вилов червонопірки можливий за умови, що рибалка знає глибину, на якій вона жирує. Якщо поверхня води тепла та спокійна, вудять на меншій глибині. У разі невеликого хвилювання води ловлять глибше, при зниженні температури та більших хвилях – ще глибше.

   Червонопірка до певної міри травоїдна – вона живиться молодими пагонами водоростей. Окрім цього, вона не гребує безхребетними. Ці риби поїдають їх у чималій кількості і тоді стають менш обачними. Наявність цієї риби можна визначити за характерним плюскотом і чмоканням під час жирування біля самої поверхні води. Голодна красуня не боїться рибалки, і тоді можна виловити  всю зграю що жирує.

   Червонопірки інтенсивно жирують із настанням спекотних днів. У цей час зграї, що складаються з великих і маленьких рибин, приймають сонячні ванни в заростях очерету. Маленькі червонопірки ховаються в гущавині, побоюючись хижаків – окуня та щуку. Великі рибини жирують неподалік, саме там, де ростуть водопериця та рдесник. Ловиться червонопірка з кінця травня до пізньої осені, доки не заляже у зимову сплячку. Навесні її ловлять на гнойового хробака, а влітку на хліб.

   Червонопірки краще ловляться, коли температура води біля поверхні становить 20-22 градуси. Проте сильну спеку вона не витримує, і жирування несподівано може змінитися цілковитою апатією. Риба ціпеніє: зависає головою вниз, тяжко дихає і не їсть. Причиною такого стану є не висока температура, а мала насиченість води киснем. Якщо довго утримується безвітряна погода, навіть на зорі та в присмерку важко дочекатися жирування червонопірки, не кажучі вже про інших риб. Потрібно уникати вудіння у спеку, яку важко витримує й самий рибалка.

   Без попереднього принаджування червонопірку ловити можна, але натрапити на велику рибу важко. Загалом червонопірка до принаджування байдужіша порівняно з пліткою чи карасем. Для того щоб піймати велику рибину, потрібен човен, бо влітку вона тримається в тихих місцях за очеретом, на схилах прибережних обмілин неподалік очерету на глибині 0,5-1,5 м, або поміж негустих заростей очерету. Існує спосіб вудіння саме великих екземплярів червонопірки. Для цього вибирають легке, завдовжки не більш ніж 3 м вудлище; волосінь – діаметром щонайбільше 0,15 мм; замість гачка – мормишка, поплавець – відповідно до маси мормишки. За допомогою такої снасті, якщо уникати зачепів, можна виловити червонопірку, що важить 700 гр.

НАЖИВА.

   Із наживою для червонопірки проблем не виникає – коник, мотиль, личинка м`ясної мухи, гнойовий хробак, личинки хрущів, хліб, тісто. Улітку не помилитесь, якщо ловитиме на комах, особливо на їх личинок. Ефективною наживою є жмутик личинок м`ясної мухи або великий гнойовий хробак на гачку №5; завдяки ним можна уникнути клювання невеликих червонопірок. Рослину наживу ця риба полюбляє солодку, легкозасвоювану, запашну.

СНАСТЬ.

   Найкращою для ловіння червонопірки буде легка вудка з гнучким кінцем, завдовжки 2,5-3 м. Вудлище не повинно вигинатися під власною вагою, згинатися має тільки його верхівка завдовжки 30-50 см. Можна використати бамбукове вудлище, замінивши верхнє коліно на виготовлене зі скловолокна. Таке модіфіковане вудлище майже ідеальне для вудіння будь якої білої риби, а не лише червонопірки. Якщо рибалка має добру реакцію, воно не дасть схибити під час підсікання. Найкращою є волосінь зеленого кольору або прозора, діаметром 0,15-0,2 мм. У водах озер, де немає підводних зачепів, повідці не використовують, і тоді гачки №2-5 прив`язують безпосередньо до основної волосіні. Гачки слід перевіряти на зачепність щоразу, вирушаючи на риболовлю. Надзвичайно вдалим є недообтяжений поплавець з качиного чи гусячого пера – 2/3 над поверхнею води, 1/3 занурена; його застосовують у тиху, безвітряну погоду.

   Важко зауважити клювання червонопірки під час хвилювання поверхні води, особливо якщо висота хвиль перевищує чверть метра. Тоді поплавець має бути з корпусом і антенкою, в міру довгим і легким. Що більше хвилювання води, то вище повинна стояти антенка. Для ловля під час хвилювання води найкращім буде поплавець із корпусом із бальзи з антенокою, яку в разі потреби можна змінити на іншу. Довжина антенки має бути в межах від 5 до 15 см. Під час вудіння під самою поверхнею води тягарець не застосовують. Хапаючи наживу у верхніх шарах води, зазвичай на глибині 30-50 см, червонопірка лище зрідка втоплює поплавець, а здебільшого нахиляє його і веде в бік. Річ у тім, що ці риба плаває більш-менш на однаковій віддалі від поверхні води і не тікає на глибину після схоплення наживи, як це чинять інші риби. Нахил поплавця є сигналом для підсікання.

   Під час ловіння червонопірки на поплавцеву вудку підсікати потрібно в напрямку, протилежному до напрямку втечі риби. Проте якщо ловимо цю рибку у «вікні» поміж густого очерету, так маневрувати вудлищем неможливо, тому рибалці залишається лише вертикальне підсікання. Довгий поплавець тільки б заважав. У таких випадках застосовують поплавці завдовжки до 8см, обов`язково з однією точкою кріплення до волосіні, інакше не уникнути зачепів за очерет – і то не гачком, а поплавцем.

   Червонопірка під час виводження бореться енергійніше, аніж плітка, але зате недовго. Її потрібно виводити обережно – вона має слабкі губи. Присутність рибалки червонопірку не лякає, і несподіваних посмиків вона не робить.

Звісно, чо червонопірка не така бажана здобич у рибалок, як наприклад короп, або лин, або плітка, проте якщо ви шукаєте тихої та спокійної риболовлі – то ловити цю рибу одне задоволення. Проста снасть, проста нажива, відсутність потреби у принаджуванні, зробить ваш відпочинок на рибалці затишним та спокійним.

   Купити все необхідне для лову червонопірки, можна в нашому інтернет-магазині СУПЕР-СНАСТІ. У нас ви знайдете поплавцеві вудки для лову коропа, карася, плітки, червонопірки в зборі. Також ви зможете купити окремо: вудку, вудлище, волосінь, котушки, гачки, тягарці, поплавці, наживи та принади. Ще у нас ви знайдете зручні складані стільці та крісла для рибалки, садки, підсаки, підставки під вудлища, термоси, ліхтари, парасолі, намети, та багато аксесуарів та спорядження для риболовлі. Вже зараз переходьте в каталог товарів де ви зможете підібрати і купити для себе все необхідне для вдалої риболовлі. Для вас – консультації фахівців з риболовлі, швидка доставка, можливість купити любі товари для рибалки в кредит, висока якість продукції та постійні знижки та акції.

   РИБАЛЬТЕ З НАМИ!

  

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner