ЯК ЛОВИТИ ПЛІТКУ.
Плітка – є представником численної родини коропових. Переважно вона буває завдовжки 20 см і важить 150-200 г. Величина риби залежить від умов середовища існування. В озерах на другому році життя ця риба сягає 8-9 см, на четвертому – 12-13 см, на шостому – 17-18 см, а на восьмому 21-22 см. Інтенсивність росту плитки залежить головним чином від наявності харчових запасів у водоймі. Екземпляри рекордних розмірів можуть бути завдовжки майже 50 см і важити близько 2 кг. Ця риба – звичайний мешканець наших озер і рік.
У перші роки життя плітка сусідить у прибережній зоні з багатьма іншими видами риб, яким потрібен такий самий корм. Водночас разом з мальками інших риб плітка спочатку живиться планктоном, а також рослинним кормом. Через кілька років, досягнувши 15 см, риба починає поїдати донних молюсків, передусім маленького слимака дрейсену, якого інші риби не їдять. З цієї миті ніхто не зазіхає на корм плітки, що забезпечує їй добрий приріст. У пошуках корму вона запливає у придонну зону водойм або у глибші місця рік.
Плітка тримається самостійно або зграями, що налічують декілька особин. Характерним для плітки є плавання з поворотами, особливо, якщо поблизу є корм.
Прогнозуючи клювання цієї риби, потрібно брати до уваги пору року, температуру, атмосферний тиск, напрямок і сили вітру, а також тривалість та якість принаджування. Плітка н навесні привередливіша щодо корму, аніж улітку. Попри свою популярність, вона залишається рибою, звички та поведінка якої в природних умовах відомі небагатьом. Рибалка, якій знає досконало її звичок, навіть маючи найкраще спорядження і чудову наживу, ловитиме здебільшого дрібненьких пліточок.
Ця риба перебуває у всіх шарах води, особливо якщо водойма заросла рдесником. Великі рибини уникають сонячного світла, ховаючись у гущавині водоростей поблизу дна. Однак у похмурі дні плітка всіх вікових груп трапляється у всіх шарах води – як в очереті, так і на відкритих ділянках.
Узимку риба тримається ближче до берега, у глибоководній зоні, але на глибині щонайбільше 8-10м. Варто зауважити, що взимку плітка обирає собі ті місця водойми, де не всі водорості згнили. Саме у цій частині водойми плітка зимує, гуртуючись у зграї у вигляді щільних стовпів, усередині яких риби ліниво плавають або не рухаються. Велика риба зазвичай тримається біля самого дна, лише іноді підіймаючись вище. Узимку її ловлять у затоках, тихих місцях на мотиля на поплавцевою вудкою або на маленьку білу довгасту мормишку.
ЛОВІННЯ ВЛІТКУ.
Улітку для вудіння поплавцевою вудкою вибирають сонячні дні без дощу. У такі дні вона гарно клює, особливо в ріці. Місця для ловлі – поблизу берегових урвищ, біля заплав чи гирл маленьких річок. Клювання переважно нечасте. Шукають плітку, пересуваючись уздовж берега. Варто провокувати рибу, легко підтягуючи вудочку – це майже завжди спрацьовує.
Найважливіше, щоб вудка була якомога легшою. Рибалка повинен постійно тримати вудку в руці і в будь яку мить бути готовим до підсікання риби. Снасть обтяжують лише настільки, щоб її не віднесло течією, і спочатку закидають відразу біля берега. Якщо не клює, закидують далі від берега, уникаючи сильної течії. Гачок для плітки має бути невеликим - №2,5-4. Настромлюють червоного хробака або личинку м`ясної мухи - наприкінці весни та на початку літа це найкраща нажива. Вдалою наживою також є «бутерброд»: мотиль з личинкою мухи. Можна обізнаність з харчовими умовами даної частини водойми може сприяти успішній ловлі цієї риби. Принаджують плітку різними принадами, іноді використовують мелені сухарі, змішані з висівками, які можна посолодити цукром-пудрою. Принаджувати треба скупо, але принаджування цієї риби завжди справджує себе.
ЛОВІННЯ З ПРОВЕДЕННЯМ.
Цей спосіб вудіння, що полягає у закиданні наживи на течії, переважно з берега.
Залежно від особливостей місця ловлі, рельєфу дна, швидкості течії та глибини розрізняють класичне поплавцеве проведення, проведення з утримуванням і підійманням наживи, а також проведення без поплавця.
Для проведення потрібне спеціальне вудлище з котушкою та кільцями; закріплена на вудлищі котушка із запасом волосіні, яка закінчується повідцем з гачком; поплавець; згруповані на волосі або, навпаки розподілені по волосіні тягарці, що не лише виважують поплавець, а й виконують чимало інших функцій. Розміщення тягарців на волосіні залежить від швидкості течії: що вона швидша, то обтяження має бути більш скупчене. Проте якщо все обтяження зосереджене в одному тягарці, це утруднюватиме успішне проведення снасті та підіймання з дна під час утримування. Плітка бере наживу обережно, особливо навесні, і могла б надто швидко відчути опір зосередженого обтяження. Залежно від того, як допасовані один до одного елементи снасті та як добре рибалка вміє користуватися цим рибальським комплектом, досягають кращого або гіршого результату.
Якщо вудлище достатньо довге, можна ловити з проведенням, використовуючи «глуху» снасть.
Для вудіння з проведенням вибирають вудлище з котушкою чи без неї завдовжки 3-10 м. Вудлище оснащують волосінню діаметром 0,10-0,15 мм, до якої прикріплений поплавець з корпусом, зазвичай грушоподібної форми, так виважений обтяженням, щоб над поверхнею води опинився кінчик антени. Як повідець використовують волосінь, тоншу за основну на 0,02 мм. Застосовують гачки №2,5-4, а іноді і менші. Тягарці можуть бути згруповані в одному місці над повідцем у вигляді свинцевих шротинок, затиснених на волосінні, або можна навісити один тягарець, наприклад у формі слізки. У воді з повільною течією шротинки можна розподілити по всій довжині волосіні від повідця до поплавця. В усякому разі нажива повинна природньо рухатись у воді, скажімо, плавно занурюватись після закидання.
Можна стверджувати, що таємниця успішного вудіння з проведенням полягає у відповідному доборі обтяження, залежно від умов у місці риболовлі, а також належного проведення снасті. На практиці залежно від швидкості течії та глибини водойми добираємо обтяження так, щоб нажива пропливала біля дна зі швидкістю, якомога більше наближеною до швидкості пропливання наживи, що не була б зв`язана з волосінню. Урешті решт природна поведінка наживи є метою, якої домагаються, добираючи і лаштуючи рибальську снасть.
До обтяження допасовуємо відповідний поплавець, який переважно прикріплений до волосінні в двох місцях і вантажність якого дещо перевищує масу застосованих тягарців. Що більші швидкість та глибина, то більше обтяження потрібне. Рибальська снасть має бути налаштована так, щоб після закидання нажива якнайшвидше опинилась на відповідній глибині.
ЛОВІННЯ ВКЛИКОЇ ПЛІТКИ.
Ловити велику плітку важко, бо вона, як і інша велика риба, вельми обережна. Ловлять велику плітку з ранньої весни і за сприятливих атмосферних умом до пізньої осені. Не варто ловити, коли місяць у повні, під час дощу, різкого похолодання або в спекотні літні дні.
Місця ловіння плітки вибирають без намулу, з твердим дном без рясної підводної рослинності, але в тому місці водойми, де береги поросли очеретом. Ловлять на віддалі 10-30м від берега та на глибині 2-4м. Вудять з берега, зрідка з човна, найкраще коли на воді є брижі (дрібні хвилі). Немає сенсу ловити якщо поверхня як дзеркало, та ще й яскраво освітлена сонячним промінням.
Для ловіння великої плітки з берега вудлище може бути легким, струнким завдовжки 3,5-4,5м і не обов`язково найдорожчим; досить буде бамбукового або телескопічного з кільцями для проведення та котушкою. Діаметр основної волосіні має становити 0,25 мм, повідця – 0,18-0,2 мм. Гачки №4-6,5, краще з жовтим чи іншим світлим покриттям.
Від поплавця залежить успішний лов великої риби, особливо якщо ловити на віддалі. Найкращім у такому випадку буде ковзний поплавець-тягарець. Поплавцем-тягарцем називають поплавець, у нижню частину якого вмонтований тягарець так, щоб незалежно від положення вудки у воді він був розміщений вертикально. Такий поплавець має одне нижнє вічко, довгу антену, яку видна здалека, і виважений так, щоб антена над поверхнею води виднілася на 2/3 її довжини.
Велику плітку принаджують помірковано: упродовж години перед ловінням, застосовуючи, наприклад, потовчену варену картоплю з ячмінною кашею, тертими сухарями і подрібненим часником. Консистенція принаджувальних балабушок завбільшки тенісний м`яч має бути такою, щоби балабушки розліталися на дрібні часточки, щойно вдаряться об воду. Якщо маса занадто клейка, додають трохи піску, якщо занадто суха, її обприскують водою. На ранковій зорі, а ще краще ввечері перед риболовлею, закидають 5-8 балабушок принади в місце ловлі. За таке місце приймають уявний квадрат розміром 4*4 на віддалі 10-30м від берега. Вибір наживки - на власний розсуд рибалки. Упродовж всього вудіння рибу прикормлюють, але не занадто. Іноді як прикорм застосовують звичайний пісок або пропечений на сковороді в олії.
Ловити плітку потрібно у верхніх шарах води; навесні та восени глибше, влітку – ближче до поверхні. Оскільки поплавець ковзний, на потрібну глибину його налаштовують, переміщуючи стопор, що є на волосіні. Тільки після закидання снасті можна побачити переваги обтяженого поплавця, який уможливлює не лише далеке точне закидання, навіть у разі зустрічного вітру помірної сили; застосування невеликого тягарця на повідці сприяє природному зануренню наживи у воді і не лякає риб. Про правильне опускання наживи сигналізує швидке переміщення волосіні по поверхні води аж до встановлення поплавця на потрібній глибині.
Як для лову плітки, так і другої іншої риби на поплавцеву вудку, велике значення має правильно підібрана і оснащена снасть, знання повадок риби та досвід самого рибалки. Якщо слідувати порадам досвідчених рибалок, то шанси на гарний улов зростають суттєво.
Купити все для лову плітки можна в нашому інтернет магазині «Супер Снасті». У нас ви знайдете: вудлища, котушки, волосінь, гачки, поплавці, наживи та інше спорядження для риболовлі. Також всі товари на нашому сайті можна купити в кредит. У нас ви отримаєте високу якість товарів та обслуговування, швидку доставку, зручний сервіс. Бажаємо вам приємних покупок і задоволення від риболовлі!