Продавець Супер Снасті розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2428 відгуків
promo_banner
Товари для улюбленої рибалки
Контакти
Супер СнастіВадим
вул. Новомостицька 2, Київ, Україна
+380 (95) 729-10-63
+380 (93) 729-10-63
+380 (96) 960-27-93
+380 (67) 729-10-63
+380957291063+380957291063
Мапа

ЛОВ КОРОПА - ОСНОВИ.

ЛОВ КОРОПА - ОСНОВИ.

ЛОВ КОРОПА - ОСНОВИ.

   Існує багато способів лову коропа: з берегу, з човна, на поплавкову вудку, на фідер та інше. Кожен рибалка використовує свої секрети для ловлі такого бажаного трофею як короп. Але все ж таки без відповідної снасті, впіймати цю розумну рибу буде не просто.

СНАСТЬ.

Вибір вудилища – завжди морока, бо невідомо, з !яким» противником матимемо справу. Якщо розраховуємо на великі екземпляри, то й вудилище має бути дуже міцним – діаметр кінця верхівки не повинен бути менше ніж 5-6 мм. Натомість, якщо знаємо, що у водоймі, де ловитимемо коропа, немає великих рибин, то достатньо мати вудилище дещо міцніше, аніж для плитки, з діаметром кінця верхівки близько 3 мм.

   Вудилище має бути завдовжки 4,5-5,5 м, середньої жорсткості. Така довжина зумовлена перед усім пружністю вудилища, яке успішно протидіє силі опору риби. Окрім цього, довге вудлище полегшує маневрування рибою під час виводження, дає змогу уникнути контакту волосіні з першим гострим, наче пилка, променем спинного плавця (саме це короп намагатиметься зробити). Вудлище має бути оснащене якісними кільцями для проведення, особливо верхнім – «тюльпаном». Кільця можуть мати хромове покриття, але краще – вставки з агату. У верхньому кільці з м`якої сталі швидко утворюються рівчачки, які вмить ушкодять волосінь, а отже риба втече. Особливу увагу слід звернути на кріплення ніжки котушки, яке «полюбляє» ослабитися цілком невчасно.

   Міцність вудилища повинна відповідати міцності волосіні. Волосінь різного виробництва має різну міцність, дармо що діаметр її однаковий. Саме тому, добираючи волосінь, краще зважати на її міцність, а не на діаметр, і брати до уваги передбачувану масу тіла здобичі. Колір волосіні має відповідати умовам місця риболовлі, тобто зазвичай слід віддавати перевагу зеленому і коричневому відтінкам.

   Добираючи поплавець, варто орієнтуватись на погодні умови та дистанцію ловлі, але для вудіння поблизу берега і в тиху погоду, коли немає вітру, він має бути невеликим. Під час вітру поплавець і тягарець беруть вдвічі важчі, але не занадто. Поплавець для лову коропа повинен бути якомога непомітнішим і як найменшим, звісно, відповідно до конкретних умов лову.

   Тягарець, припасований до розміру поплавця, служить головним чином для закидання на великі дистанції та втримання поплавця і наживи на місці під час вітру. Якщо вітер сильний або якщо віддаль перевищує 10-15 м, краще ловити без поплавця. Для того щоб не наполохати недовірливого коропа, тягарець не варто розміщати ближче ніж 60 см від наживи, а поплавець треба встановлювати так, щоб тягарець лежав на дні.

ВУДІННЯ З ЧОВНА.

Для вудіння з човна найкращим є коротке вудлище – 2,5-3 м. Його верхівка повинна бути в міру еластичною, а саме вудилище – міцним і добре виваженим. Таким вудлищем рибалці доведеться маневрувати іноді більше пів години.

   Котушку можна використовувати як інерційну, так і безінерційну із запасом волосіні 100-1500 м, діаметром не менш ніж 0,35 мм. Запорукою успіху є снасть, що гарантує швидке підсікання і надійне виймання підсіченої риби. Тому для вудіння коропа з човна не буде зайвою груба волосінь; раніше його ловили навіть за допомогою сталевих повідців. Проте не варто застосовувати волосінь завтовшки понад 0,5 мм для того, щоб уможливити далеке закидання. Груба волосінь не допоможе, якщо припуститися помилки під час виводження, але принаймні не обірветься.

   Найкращі гачки – ковані, з коротким ців`ям і широким загином. Розмір має відповідати видові наживи. Для гороху, кукурудзи чи земляних хробаків придатні менші гачки, для тіста та картоплі – великі. Трійники тут зайві. Коропа відносно легко підсікати, оскільки він має м`ясисту пащу з невеликим ротовим отвором. Уся майстерність полягає в умілому виводженні. Короткий кований гачок тримає краще, ніж трійник, який лише калічить рибу. Гачок має бути цілком прикритий наживою. Настромляючи наживу на гачок, слід стежити за тим, щоб руки не пахли тютюном, бензином та іншими запахами. Ці «запахи» цивілізації можна заглушити, розминаючи пальцями водорості чи хліб або сполоснувши руки у водоймі.

   У разі вудіння коропів із застосуванням повідців придатними будуть карабінчики. Тоді під час тривалого виводження і частих розворотів риби можна уникнути скручування волосіні, а гачок не розхитуватиметься у риб`ячему роті. Перед риболовлею варто приготувати декілька повідців, перевіривши їх міцність за допомогою ручної ваги, оскільки іноді виявляється, що не кожен вузлик на гачку це випробування витримує, дарма що зовні він виглядає надійним. Причиною може бути незауважений дефект волосіні чи нерівномірний розподіл напружень у вузлі. Гачок, який прив`язують на місці риболовлі, менш надійний.

   Залежно від методу ловлі сигнали клювання будуть різними. Поплавець почне втоплюватися, здійматися, обертатися навколо своєї осі, ходити по колу і, врешті-решт, зануриться і «втікатиме». Якщо послуговуватися снастю без поплавця, спочатку почне натягуватися волосінь, відтак зігнеться верхівка, а далі почуємо, що тріщить котушка. Проте ні в першому, ні в другому випадках не слід одразу підсікати, бо риба сама підсіклась, тим паче, не варто намагатися спинити рибу – обірветься повідець. Тримаючи вудилище в руці, дозвольте рибі віддалятися, доки вона не розмотає половину запасу волосіні. Лишень тоді варто підняти вудлище догори. З цієї миті починається боротьба з рибою, у котрій важливими є розтяжність волосіні, пружність вудлища і якість котушки., а насам перед, витримка і самовладання рибалки. Під час цієї боротьби потрібно стежити, щоб короп не заплив у зачепи. Для виймання коропа варто мати великий і міцний підсак, а також невеликий рибальський гак.

ЛОВ КОРОПА ВНОЧІ.

   Є місця, на яких уночі короп ловиться краще, ніж удень. Там він виходить з гущавини заростей на відкриту воду. Розраховувати на успішну нічну риболовлю можна від червня до вересня, особливо після спекотного дня. У місті лову коропи з`являються після заходу сонця, як стемніє (із очерету тоді виходять качки). Коропи жирують з перервами до самого ранку, іноді до сьомої години, особливо якщо хмарно. Зазвичай жирування завершується після четвертої години, і риби відпливають до сховища. Інколи вони поводяться шумно, але здебільшого про їх присутність важко здогадатися. Коли короп жирує, то не плаває мілко. І вночі це одна з найобережніших риб. Тому для успішного лову вночі слід зберігати абсолютну тишу, особливо в човні.

   Кращих результатів можна домогтися, застосовуючи снасть без обтяження. Велика картоплина уможливлює далеке закидання, з іншими наживами це виходить гірше. Можна скористуватися невеликою ковзною свинцевою оливкою. Поплавці застосовувати не варто. Вертикальне положення волосіні відлякую коропів. Закидання наживи, що легко злітає з гачка, на велику відстань потребує вміння. Майстерність полягає в повільному розгоні снасті (на противагу спінінгуванню). Якщо замахнутися надто енергійно, нажива може залишитись за спиною. У разі вудіння коропа з човна другий рибалка зайвий. Що коротше вудилище, то важче його закидати, особливо через голову. Хробака, перш ніж закинути, слід зав`язати – завдяки цьому нажива не злетить з гачка. Коли нажива опуститься на дно, усуньте провисання волосіні та встановіть вудку, звільнивши гальмо котушки. Натягнену волосінь притримуйте пальцями. Цей спосіб дає змогу відчути клювання. Якщо коропи жирують, довго чекати на клювання не доведеться, але якщо очікування марні, варто перевірити наживу. Якщо протягом 2-3 годин риба не клює і це не ваша вина, то можете бути певні, що цього разу короп не зловиться.

   Клювання коропа розпізнають за швидким розмотуванням волосіні з котушки. Тоді обережно тримають вудлище так, щоб волосінь розмотувалась без перешкод, загальмовувають рух волосіні та при натягненій волосіні підсікають. Занадто швидке підсікання закінчується невдачею, а запізніле призводить до заплутування риби у водоростях або ж риба, проковтнувши наживу заглибоко, перетре волосінь глотковими зубами.

   Радять скористати з першого шоку риби, щоб відвести її від заростей. Це найскладніше, але важливо, бо для волосінні небезпечними є очерет та латаття. Ніколи не намагайтесь затримати силою коропа, що набрав розгону, бо жодна снасть цього не витримає, тим паче під час лову з човна. Коли короп виходить на чисту воду, він майже ваш, хоча минуть довгі хвилини виводження, перш ніж вдасться його покласти у мішок. У цьому випадку треба дати змогу рибі втекти якнайдалі в напрямку, зручному для вас. Для цього можна відпустити гальмо. Верхівку тримають високо, щоб вона працювала в повну силу. Потрібно остерігатися ситуації, коли короп «мчить» поблизу зачепів, бо в будь-яку мить він може опинитись в них і втекти.

   Проплив декілька метрів, зрідка – кілька десятків метрів, короп повертає. Після другої-третьої втечі він починає кружляти. Відтепер можна краще контролювати його, але цей етап виводження є найбільш втомливим, особливо в разі ловіння з човна. Потрібно весь час слідкувати за якірними линвами, і в разі потреби звільняти кріплення.

   Перша ознака того, що риба втомилась – випускання бульбашок повітря. Короп слабне і плаває мілко, а проте ще надовго зберігає чималий запас сил. Тоді він починає більше смикати й опріч рівномірного кружляння виконує відчайдушні оберти, пірнає, шарпаючи головою. Це може призвести до пошкодження снасті та дуже втомлює руку. Коли врешті-решт, короп збайдужає і навіть ляже, можна пускати в хід підсак. Відпускайте гальмо й обережно скеровуйте коропа до зануреного у воду підсака. Одночасно так маневруйте підсаком, щоб підставити його під голову риби. Маневр потрібно виконати так, щоб волосінь не зачепилась за підсак, а короп не заплив під човен чи в прибережні зарості. Відпущене гальмо не дасть волосіні обірватись.

Якщо виводження було тихим, то можна сміливо вудити далі.

   Коропова риболовля дуже розповсюджена, і з кожним роком поціновувачів ловити коропа все більшає і більшає. Так само і виробники не стоять на місці і пропонують до вашої уваги все більше і більше спорядження для лову коропа.

   Купити все для коропової рибалки можна в нашому інтернет-магазині «Супер Снасті». У нас ви знайдете все що вам необхідно для успішного лову: вудилища, волосінь, котушки, повідці, гачки, годівниці, принади, підгодовування, а також зручні крісла, ліжка, намети та парасолі.

З «Супер Снасті» - ви завжди з супер уловом!

 

  

  

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner