КОРОП ТА САЗАН.
КОРОП:
В залежності від водойми, короп обирає місцем свого постійного знаходження ями з глиняним дном, дуже часто під обривами та крутоярами. Також він може триматись і під мостами біля паль. Короп взагалі не любить сонячних днів, надає перевагу хмарної та похмурої погоді.
Визначити місце знаходження коропа у водоймі можна по його стрибкам, притаманним лише цій рибі. Короп, стартуючи від самого дна, вистрибує з води майже горизонтально. Іноді висота стрибка сягає до 1 м. При цьому він видає губами чавкаюче-квакаючий звук. А потім, як попадя, іноді боком, іноді хвостом, іноді головою до низу, гучно шльопає на поверхню води, створюючи сильне коло хвиль на водній гладі.
Як правило, цю акробатику риба показує лише в теплу пору року, у ранішні та вечерні години. Дуже часто місце вистрибування карпа вказує – на місце де він мешкає.
Харчуватись починає на вечірній зорі та жирує до 8-9 години ранку. А восени може продовжувати їсти цілий день.
Насамперед слід відзначити, що між коропом та сазаном зазвичай різниці не роблять, але вона існує і головна відмінність - в середовищі. Коропа головним чином можна зустріти в різних ставках, де його спеціально розводять, і в тих диких водоймах, куди йому вдається втекти під час повені. Не так важливо як він туди потрапив, головне в тому, що короп живе у замкнутих водоймах, де течія зазвичай повністю відсутня. Саме для лову такої «домашньої» риби і розроблялось спеціальне коропове спорядження, головною задачею якого – обдурити розпещеного карпа.
Природньо, що нагодований на щедрому підгодовуванні, виловлений та відпущений короп, буде намагатись триматись подалі від берегу, і добре подумає перед тим чи брати до рота таку привабливу насадку. Саме в цьому випадку виявляються необхідними наддалекі закидання, точкове підживлення риби, бойли, та інші розрекламовані коропові принади.
САЗАН:
Сазан – вільний мешканець широких водних просторів рік. Саме на річну можна спеціально поїхати ловити сазана, ігноруючи всю іншу рибу. Існує усталена думка, що сазан віддає перевагу ділянкам річки з повільною течією.
Щоб вірно обрати місце для риболовлі, краще за все спитати у самих сазанів, а точніше запам`ятати місця їх стрибків. Якщо точно засікти місце стрибків, поставити туди човен, закинути снасті, то часто виявляється що риба не клює, в той час коли сусіди в декількох метрах від вас успішно ловлять. З таким явищем часто стикаються риболови, тому і дійшли висновку, що сазан стрибає не над місцем годування, а недалеко від нього, і клювання слід очікувати, поставивши човен на самій стремені.
Чим ловити сазана? Використання довгих вудилищ при лову з маленького човна може бути проблематичним. Це незручно, і не потрібно. При глибині лову 5-6м, на сильній течії та в мутній воді, не варто боятися що сазан злякається човна. В таких умовах краще за все використовувати самі прості снасті. Металеве вудилище довжиною 1,8м, мультиплікаторна або без інерційна котушка, плетена волосінь, пласке ковзне грузило вагою 150-200 г з одним повідцем.
Кращими приманками для лову сазана є земляний хробак, сарана (крупні коники) і перловиця. Але використання перших двох приманок не завжди можливо, через велику кількість дрібної риби - 100-200 грамові рибки встигають зняти насадку до того як вона досягне дна. В меншому ступені це відбувається з мушлею. Натомість сазан, коли йому вдається опинитись біля приманки першим, чинить інакше, він повільно захоплює насадку. В цьому випадку кінчик вудилища плавно коливається. Ці особливості клювання надають перевагу ковзному монтажу. При глухому оснащені, коли вага тягарця обмежує чуйність кінчика вудилища, неможливо вгадати, залишилась на гачку приманка чи ні. Застосування глухого оснащення має сенс при використанні бойлів. Однак, ловити сазана на бойли може бути марною тратою часу. Справа в тому, що крупний сазан, надає перевагу великій приманці. Також важливо використовувати великі гачки, бо на маленькі буде «сідати» дрібна риба, яку доводиться знімати з гачка і відпускати.
Виважувати крупного сазана слід так: потрібно віддати йому волосінь, пригальмовуючи котушку , поки риба не зупиниться, і лише після цього починати підмотку. Волосінь слід відпускати при кожному ривку риби, і в жодному разі не затискаючи котушку намертво.
При лові сазана з маленького човна нажаль немає можливості користуватись великим короповим підсачиком – він там просто не поміститься. Тому можна обійтись звичайним. Але, слід пам`ятати, що підсак ніколи не можна натягувати на рибу, бо побачив що сітка наближається, сазан робить потужний ривок, який може витримати не кожна снасть. При лові сазана у двох, той хто сидить нижче по течії, опускає підсак у воду, а той хто виважує рибу, старається обережно завести її в сітку. З першого разу майже ніколи не виходить, але головне, не робити різких рухів і не намагатись дістати рибу підсачиком.
Пригодовувати сазана на сильній течії складне завдання. Якщо діяти по звичайній схемі: змішати підгодовування з глиною, скатати кульки і кинути в певну точку, то виявляється проблематично виявити місце, де опинилась прикормка. Зазвичай вона опиняється на 15-20 м нижче човна, але не по прямій, а в стороні. Човен зазвичай ставлять на один якір на довгій мотузці, щоб другий не заважав при виважуванні сазана. Але порив вітру, дуже часто переміщує човен поперек течії на декілька метрів в одну, чи іншу сторону. В цьому випадку покласти насадку в точку підгодовування фактично нереально.
Іншим варіантом використання підгодовування є опускання його в сітці з великим тягарем (при маленькому кормушку відірве від дна). Цей спосіб дозволяє більш точно уявити, де знаходиться прикормка, але і він має певні недоліки. Намагаючись покласти насадку трохи нижче кормушки, а клювання не здійснилось, при підмотуванні снасті зачіп на 95% ймовірний. Окрім цього, навколо підгодовування збирається велика кількість дрібної риби, яку не може розігнати навіть крупний сазан. Тому кількість порожніх клювань стрімко зростає.
САЗАН сильна та гарна риба, яка на превеликий жаль, зустрічається дуже рідко. Чи варто мучати достойного суперника, постійно виловлюючи та відпускаючи його назад, плекаючи своє спортивну пихатість? До сазана слід ставитись з повагою! І краще спіймати стільки риби, скільки в змозі з`їсти ваша компанія, чи родина, і не більше того. Цінуйте природу та її дари, користуйтесь та рибачте розважливо!
А купити необхідне спорядження для коропової рибалки ви можете в нашому інтернет-магазині «Супер Снасті». Переходьте в каталог товарів, там для себе зможете обрати: вудилища на коропа, годівниці, бойли, гачки, волосінь, підгодовування, підсак, коропове крісло або стілець, парасольку, намет та багато іншого необхідного на рибалці спорядження. Для вас: найкращі ціни, акції, знижки, кредит, швидка доставка, якісний товар та професійна консультація.
РИБАЛЬТЕ ІЗ ЗАДОВОЛЕННЯМ!