Продавець Супер Снасті розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1997 відгуків
promo_banner
Товари для улюбленої рибалки
Контакти
Супер СнастіВадим
вул. Новомостицька 2, Київ, Україна
+380 (95) 729-10-63
+380 (93) 729-10-63
+380 (96) 960-27-93
+380 (67) 729-10-63
+380957291063+380957291063
Мапа

ЛОВ ОКУНЯ ВЗИМКУ.

ЛОВ ОКУНЯ ВЗИМКУ.

ЛОВ ОКУНЯ ВЗИМКУ.

 

   БЛЕШНІННЯ ВЗИМКУ.

   Ловіння окуня на блешню взимку аналогічне блешнінню на відкритій воді: такі самі блешні і такі самі загальні правила блешніння. Проте, на відміну від осіннього блешніння, взимку всі рухи мають бути більш плавними, особливо під час підіймання блешні: швидкі рухи у воді, особливо світлої блешні, насторожують рибу. Однак опускати вудилище треба швидко – тоді блешня буде вільно планерувати у воді.

   Найкращі прутики для зимового вудилища – з ялівцю. На морозі такий прутик майже не деформується, витримує великі зусилля згину і є пружним. Рибалки встановлюють на вудилищі сторожок з ніпельної гумки, який має червоне забарвлення. Гачок блешні №5-7, грубий, кований, з прямим загином.

   Достатньо дібрати за уловистістю дві легкі блешні білого і жовтого кольору і дві важки – ними можна ловити повсюдно. Уловистою вважається блешня, яку окунь хапає, підсікаючись за губи.

   Окуня успішно блешнять на початку та наприкінці зими, особливо в лютому під час відлиги.

   Всередині зими клювання починається пізно, як розвидніє, зазвичай близько 10 години ранку, а відтак після короткої перерви всередині дня, приблизно о14-15 годині поновлюється.

   Блешнять окуня зранку біля самого дна, а від 10-11 години шукають його не менш ніж на метр вище від дна. У надвечір`я окунь знов опускається на дно. Зранку і ввечері риба середніх розмірів нерідко виходить до берегів, а в полудень переміщується на глибину неподалік цих місць. На початку і наприкінці зими найкраща глибина для блешніння – 1,5-5м, а в середині зими – 6-7м. Нажива для блешніння – окуневе око, хробак, мотиль, мальок. На початку та наприкінці зими змах вудилища має бути коротким і рвучким; не слід закидати блешню більш ніж на 25-30 см.

   У ставках блешніння можна здійснювати у повільному темпі і застосовувати легкі блешні. На течії рухи під час блешніння мають бути різкішими, темп пришвидшеним, а блешні – важчими.

   Зазвичай техніка блешніння полягає в опускані блешні і після паузи – у її підійманні. Головне при цьому – пауза має бути такою, щоб блешня не стояла на місці у стані спокою більш ніж одну секунду. Така пауза, залежно від типу блешні та швидкості її вільного падіння у воді, може сягати 3-6 с. Втім, часто буває, що окунь краще клює, якщо блешнею спочатку поворушити біля дна, а тоді її підняти.

   Можна застосовувати іншу техніку блешніння. Володіння різними прийомами дає змогу рибалці, залежно від конкретних умов, вибирати найбільш уловисту техніку.

   Наведемо деякі поширені прийоми блешніння:

·         спочатку визначаємо глибину під ополонкою, а відтак підіймаємо блешню на ½ глибини водойми і розпочинаємо блешніння. Через 2-3 хвилини треба опустити блешню 1,5 м глибше і повторити блешніння. Ці дії виконувати до першого клювання. У такий спосіб визначаємо глибину подальшого блешніння. Цей прийом застосовують для ловлі на великій глибині;

·        Опускаємо блешню на дно, відтак підіймаємо її на 30 см вище і закріплюємо в такому положенні волосінь на вудилищі. Три-чотири рази поспіль змахуємо вудилищем, щоразу підіймаючи блешню на 50см, і після паузи 7-8 секунд та заключного короткого поштовху кінчиком вудлища донизу на 5-8см витримуємо другу паузу 5 секунд. Наступний цикл підіймання – опускання блешні виконуємо швидше, відтак повільніше і знову швидше і т.д.;

·        Поклавши блешню на дно, підіймаємо її на 10см і закріплюємо волосінь на вудилищі. Далі 5-7 разів плавно підіймаємо принаду на 20см з невеликими паузами. Після останнього підняття опускаємо блешню на дно, і витримавши паузу, повільно підіймаємо, легко струшуючи кінчиком вудилища. Цей прийом застосовують на водоймах з твердим дном;

·        Опустивши блешню на дно, підіймаємо її на метр вище і закріплюємо волосінь. Опускаємо блешню короткими уривчастими рухами з паузами 3-5 секунд;

·        Ловимо тільки на глибині 2,5-3м під ополонкою в будь якому місці водойми, незалежно від її глибини. Чергуємо невисоке підіймання принади та коротке уривчасте її опускання з паузами. Цей прийом застосовується наприкінці зими.

Червоні шерстинки, які зазвичай прикріплюють до гачка блешні, можна замінити на шматочки червоного кембріка ц комбінації з білим або жовтим.

   Під час виводження окуня затягти його в чисту освітлену ополонку важко: риба опирається та намагається втекти вниз. У таких випадках треба скинути ногою сніг в ополонку: риба перестає пручатись і йде спокійно.

   У разі слабкого клювання окуня краще ловити на мормишку, а не на блешню.

ЛОВІННЯ НА МОРМИШКУ З КРИГИ.

   На мормишку ловлять головним чином окуня. Зазвичай виходять на кригу при морозі не менше ніж -10*С.; за нижчої температури ополонка замерзає і її треба раз у раз очищати від льоду.

   Найкраще ловити на мормишку вранці та ввечері. Окунь добре клює за тихої помірно морозної погоди. Шукати окуня треба в місцях, де течія сповільнюється або де її немає. Найшвидше окуня можна знайти взимку у місцях спадів дна. Стоянки, клювання та поведінка риби протягом зими змінюється.

   На початку зими ловити на мормишку краще біля берегів на мілинах, де глибина водойми не перевищує 20-50 см. Тут варто пригадати старе правило для першого льоду: використовуй маленьку мормишку на мілководді, велику – на глибині. Якщо під час гри мормишкою кут згину сторожка не перевищує 25-30*, то снасть наладжена правильно.

   Всередині зими мормишка є найкраща снасть для ловіння окуня. На глибині 5-7 метрів його вудять на мормишку, що лежить на дні; поплавець розміщений на 4-5 см нижче поверхні води. Під час клювання окунь підіймає мормишку. Якщо це робить дрібний окунь, про клювання сигналізує різке підняття поплавця, а якщо великий, поплавець підіймається плавно. У лютому на глибині 1-1,5м клювання на мормишку покращується.

   Для того щоб з`ясувати чи є в зоні просвердленої ополонки окунь, достатньо «погратися» мормишкою протягом 5-6 хвилин. Якщо риба не клює, треба просвердлювати ополонку на віддалі 10-15 м від першої; якщо ж клює, то не слід робити перерви у ловінні. Під час ловіння окуня відразу після свердлування ополонки можна опускати мормишку і ловити – шуму свердлування він не боїться.

   Снасть для лову взимку на мормишку проста: зимове вудилище зі сторожком, що виготовлений з волосінні діаметром 0,5-0,6мм, металевої пружини або щетинки з кабана. Узимку окунів масою тіла до 200 г можна ловити на волосінь діаметром 0,1мм, більших – на волосінь діаметром 0,15мм.

Найкращими для зимового вудіння окуня є мормишки: «Блощиця», «Крапелька», «Шротинка», «Горбинка».

   Не варто брати з собою кілька десятків мормишок, щоб перевірити їх на місці. Краще мати небагато, але такий набір мормишок має бути достатнім для успішної ловлі за будь якої погоди, температури та інших умов. Скласти такий набір мормишок може кожний рибалка, орієнтуючись на свій досвід. Наприклад до такого набору можуть входити:

-        Три свинцеві краплеподібні мормишки різних розмірів;

-        Три невеликі шротинки;

-        Три посріблені невеликі шротинки;

-        Два латунні мормишки;

-        Одна чорна мормишка;

-        Одна зелена мормишка.

   Зауважено, що окунь на мормишку із золотистим гачком ловиться краще, ніж на мормишку з білим, а особливо, з чорним гачком.

   Нажива для лову на мормишку: мотиль; окуневе око, з якого потрібно зняти білу плівку; мальок настромлений за спинку; личинка, що зимує в головці реп`яха (використовують, якщо риба клює слабо).

   Застосовують різноманітні способи зимового лову окуня:

·        Мормишку опускають на дно, а відтак повільно підіймають, легко похитуючи верхівкою вудилища; коли мормишка сягає дна, натяг волосінні послаблюється, а сторожок розпросовується;

·        Поклавши мормишку на дно, підіймають її на 30-50см, поступово пришвидшуючи рух;

·        Опустивши мормишку на дно, легко ворушать нею, а відтак повільно підіймають на 3-4 см; застосовують у разі слабкого клювання;

·        Поклавши мормишку на дно, легко ворушать нею, а відтак щміщуючи верхівку вудилища в бік, повільно волочать мормишку по дну; цей спосіб застосовують на великій глибині та при достатній ширині ополонки;

·        Поклавши мормишку на дно, повільно  підтягують її догори, підіймаючи на 10-30см без похитування верхівкою вудилища;

·        Повільно опускають мормишку на дно з паузами, завершуючи кожну паузу коротким несильним струшуванням вудлища;

·        З1ясувавши, на якій глибині переважно клює риба, мормишку занурюють на цю глибину, а відтак підіймають її;

·        Опущену на дно мормишку повільно підіймають короткими несильними поштовхами аж до верхнього положення руки;

·        Опускають мормишку біля краю ополонки, а підіймають навскіс до іншого краю; застосовують тільки в разі невеликої глибини та вузької довгої ополонки;

·        Поклавши на дно мормишку, тихо постукують нею по дну, здійсаючи невелику хмарку намулу; після паузи повторюють цей прийом.

Потрібно випробувати перелічені прийоми, повторюючи їх по 10-12разів, і вибрати найкращій  стосовно конкретних умов.

   Існують правила, що дають змогу корегувати техніку гри мормишкою протягом усього сезону підлідного ловіння: по першому льоді амплітуда коливань під час вудіння має бути великою, а частота коливань невисокою; вертикально переміщати принаду треба швидко. В середині зими амплітуду коливань слід зменшувати за найбільшої частоти коливань; вертикальне переміщування має бути повільним. Навесні амплітуду знову збільшують, а частоту коливань мормишки зменшують, підіймання  та опускання пришвидшують.

Наприкінці грудня і в січні окунь віддає перевагу невеликим мормишкам з одним-двома мотилями.

 

   Купити мормишки, блешні, вудилища для зимового лову окуня можна в нашому інтернет магазині «Супер Снасті». Також ви можете купити інше спорядження для зимової рибалки, переходьте в каталог товарів,  та обирайте найкраще для вашого хобі!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner