Продавець Супер Снасті розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1991 відгук
promo_banner
Товари для улюбленої рибалки
Контакти
Супер СнастіВадим
вул. Новомостицька 2, Київ, Україна
+380 (95) 729-10-63
+380 (93) 729-10-63
+380 (96) 960-27-93
+380 (67) 729-10-63
+380957291063+380957291063
Мапа

Зимова рибалка на судака.

Зимова рибалка на судака.

Зимова рибалка на судака.

 

   Зимова рибалка на судака поділяється на два види: лов на мормишку та лов на блешню (прямовисне/стрімке блесніння). Однак клювання на мормишку явище доволі рідке, тому взимку цього хижака ловлять способом стрімкого блесніння. Це спосіб лову, який пов`язан с постійною переміною місця лову. Справа в тому, що судак доволі часто міняє місця харчування, через це риболову іноді доводиться проходити за день багато кілометрів, свердлити десятки лунок. Знаючи шляхи переміщення судака, можна знайти щільну зграю, і тоді улов буває воістину вище за всяке очікування. 

   Снасть для зимового лову судака кожен рибалка обирає виключно індивідуально. Кожен елемент оснастки впливає на кількість улову. Частіше за все принципи оснастки випрацьовуються риболовами на основі власного досвіду. Але існують деякі загальні принципи зимового блесніння судака, які корисно почитати початківцю у цій справі.

Екіпірування та аксесуари для зимового лову судака.    

   При зимовому лові судака риболову доводиться долати значущі відстані та при цьому часто робити лунки за допомогою  льодоруба. Тому його одяг не повинен бути громіздким і сковувати рухи.

Особливості зимового лову судака потребують особливого спорядження риболова. При тривалих переходах важко носити з собою вантаж. Тому аксесуари для риболовлі не повинні бути важкими та громіздкими.

Також легким по вазі та невеликим по розмірах має бути ящик для риболовля, в якому зберігаються необхідні для рибалки принади та снасті.

СНАСТЬ ДЛЯ ПРЯМОВИСНОГО БЛЕСНІННЯ СУДАКА ВЗИМКУ.

ВУДИЛИЩЕ. Для прямовисного блесніння судака рибалками використовується різні типи вудилищ. Можна використовувати вудилище для зимового лову окуня, але вершинка такого вудилища повинна бути більш пружною та підіймати вагу до 2кг.

   Довжина вудилища складає від 70 до 80 см.

   При виборі вудилища потрібно приділити увагу хлистику. Він має бути достатньо довгий, забезпечувати необхідну амплітуду руху блешні навіть тоді, коли рибалка працює не плечем, а лише пензлем руки. Довжина хлистика зазвичай складає 25-35см.

   Не менш важливим є якість матеріалу, з якого зроблено хлистик.  Гарні та якісні хлистики виточуються, як правило, з еластичного але в той самий час міцного пластику. Якісний хлистик має надійно утримувати рибу під час ривків при виважуванні, і в той самий час не ламатися навіть при сильному морозі.

КОТУШКА. Котушка при зимовому блеснінні для виважування риби не використовується, вона служить лише для зберігання волосінні та допомагає при швидкому зміненні спуска.

Деякі рибалки навіть відмовляються від котушки, замість неї використовують мотовильце. Але вудилище без котушки (глухої оснастки) для активного пошуку та лову судака мало придатні, тому що потребують додаткового клопоту та часу на змінення відпуску волосінні.

   Зимові вудилища для лову судака бувають зі з`ємними або вбудованими котушками. Кріплення котушки до вудилища може здійснюватися в різний спосіб.

   Одні рибалки кріплять котушку наглухо за допомогою капронової нитки на водостійкому клеї або ізоляційної стрічки, проте при поломці або несправності котушки доводиться витрачати багато зусиль на зміну котушки.

   Другі рибалки надають перевагу з`ємному кріпленню котушки за допомогою двох гумових кілець, з невеликим зусиллям надягнутих на ручку вудилища. Цей спосіб кріплення безумовно більш зручний.

КИВОК. Найбільш важливою і відповідальною частиною спорядження вудилища для зимового лову судака – є кивок. Закріплюється кивок на кінці хлистика та служить сигналізатором клювання риби.

   Кивок представляє собою тонку пластину. Довжина кивка коливається в межах 60-130 см. Пластина має конусоподібний вигляд. Ширина кивка в основі десь біля 6 мм, а на вершинці – біля 2мм.

   Матеріал для виготовлення кивка підбирається виключно шляхом досвіду. Якщо в якості матеріалу обирається пластик, то він повинен мати виняткову пружність, гнучкість та морозостійкість.

   Кивки для лову судака роблять довжиною до 10 см, щоб з їх допомогою забезпечити плавну повільну гру блешні. В залежності від моделі, кивок встановлюється на вершинку вудилища в різний спосіб.

   Звичайна пряма модель кивка розташовується вздовж осі шестика, а при навантаженні плавно вигинається, приймаючи вид вигнутої дуги.

   А попередньо вигнутий в гарячій воді, над парою, або протаскуванням через валки кивок – також розташовується вздовж осі шестика. В навантаженому стані цей кивок приймає вигляд дуги з дуже незначним радіусом кривизни.

   Також практикується встановлення кивка під кутом к хлистику, при цьому і хлистик і сам кивок розташовуються в одній вертикалі.

   Вибір тієї чи іншої моделі кивка та спосіб його установки на хлистику, залежить от обраного рибалкою способу блесніння. Наприклад, спосіб з встановленням кивка під кутом до шестика є незамінним у вітряну погоду, коли кінчик вудилища доводиться опускати доволі низько, практично в лунку.

ВОЛОСІНЬ. Зазвичай при зимовому лові судака на котушці намотано 10-15 метрів запасу волосінні. Цієї довжини цілком достатньо, так як блесніння судака зазвичай робиться на глибинах що не перевищують 3-9м.

   При виборі волосіння для зимового лову судака потрібно слідувати одному загальному правилу: волосінь повинна мати найменший діаметр при максимальній міцності на розрив.

Волосінь в місцях з`єднання з блешнею часто перетирається, тому після кожної риболовлі потрібна перев`язка кріпильних вузлів. Після кожного зимового сезону – потрібна заміна запасу волосінні.

   Практично при зимовому блеснінні судака, використовують волосінні міцністю 4-5кг, краще жилкові, діаметром від 0,3 до 0,5 мм. Часто використовують кольорові волосінні: коричневі, жовті, золотисті, сині, зелені, а також різнокольорові (пунктирно пофарбовані в декілька кольорів). Але помічено, що судак більше покладається не на зір, а на бокову лінію. Туму багато рибалок з успіхом користуються звичайною прозорою волосінню.

БЛЕШНІ. Особливості побудови судака (вузьке горло) потребують, щоб блешні для лову були вузькими, довжиною 5-9 см.

   Ходові блешні, які використовують рибалки, зроблені з латуні та білого металу, з випуклої сторони – білі, з увігнутої – жовті. Багато рибалок рахують, що колір блешні для лову судака – справа другорядна.

   Використовується для лову судака взимку також мертва рибка, яку насаджують на особливу снасточку.

ГАЧКИ. Оснащаються блешні трійником на кільці з червоними шерстинками.  Зустрічаються блешні з двома додатковими гачками, припаяними з двох сторін.

 

ПРИЙОМИ ТА СПОСОБИ БЛЕСНІННЯ СУДАКА.

   Блесніння складається з підйому блешні, вільного падіння та паузи. Судака ловлять з більш довгою паузою, ніж інших хижаків. Самий відомий прийом блесніння, відпрацьований на досвіді, складається з наступного:

·        Блешню установлюють в 30-40 см від дна та починають її ритмічно підіймати до 50-60 см і знов опускати. Коли рука знаходиться внизу, роблять паузу на 10-15 секунд, на протязі яких блешня завмирає.

·        В момент відриву блешні від дна, відстань між поверхнею льоду та вершинкою вудильника має відповідати 10см. Коли рибалка стає на ноги, відстань між блешнею та льодом становитиме необхідні 30-40 см.

·        Вудильник при цьому спрямований до низу під кутом 45* до поверхні дьоду. Підіймають вудильник рівномірно-прискорено, а опускають вниз різко, щоб блешня могла вільно планувати у горизонтальній площині.

·        Планування відбувається поки у блешні є певний запас волосінні. Як тількі він закінчується, блешня повертається у вертикальне положення. В цей момент починається пауза. Потім знов підйом, падіння, пауза.

   Тільки одноманітне проходження блешнею свого маршруту приваблює увагу хижака і приводить до хватання. Так ловлять майже всю зиму, але коли клювання судака послаблюється, використовують і інші способи блесніння, наприклад:

-        Котушку знімають з гальма і дають можливість блешні піти як можна далі в сторону від лунки і лягти на дно. В залежності від можливостей блешні планувати та від глибини водойми, вона може піти в сторону на 2-3м та більше. Потім роблять паузу на 23-30 секунд і підтягують блешню плавними рухами, не відриваючи її від дна. Клювання можливе в любий момент потягування, або в момент початку підйому;

-        Блешню опускають на дно, і не відриваючи, коливають її вудильником, викликаючи підняття каламуті. Не поспішаючи підіймають блешню із дна обережними рухами коливаючи вудильник зі сторони в сторону, надаючи блешні слабкі коливання. Можна підняти блешню на 30-40 см, а потім покласти її на дно і знову підняти.

 

ТЕХНІКА БЛЕСНІННЯ СУДАКА.

   Під час лову, рухи блешні повинні бути не безладні, а цілком певними. Початківцю рибалці необхідно навчитись сприймати блешню як дещо живе, відчувати її та управляти нею.

   Техніка зимового лову судака нескладна: блешню опускають на дно, закріплюють волосінь і плавним рухом вудильника підіймають її з дна на 25-40 см, а потім знов опускають і знов підіймають. Блешня, вільно опускаючись, робить бокові рухи, зупиняється, ниряє в сторони, повисає над дном. Амплітуда рухів блешні може бути різною, в залежності від часу лову судака.

   Надаючи блешні різні коливальні рухи, підіймаючи її вище та опускаючи до дна, намагаються викликати хватання судака. Для успішного лову потрібно навчитись «грати» блешнею, враховуючи її якості, надаючи їй у воді такі рухи, які б викликали безстрашне хватання у хижака.

   Судак дає знати про хватання блешні легкими поштовхами, іноді просто тягне волосінь. Підсікати його слід негайно та енергійно, та витаскувати з лунки швидко, перебираючи волосінь руками.

   У тому випадку, якщо хапання було в момент вільного занурення блешні, то клювання часто не відчувається зовсім, лише при черговому підйомі блешні виникає відчуття тяжкості, що раптово нависла на волосінні. Якщо судака в цей час не підсікти, то дійшовши до лунки, він розтисне щелепи та зійде з блешні.

 

   Бажаєте щоб кожна рибалка була з уловом, скористуйтесь нашими порадами! Купити снасті для зимового лову судака можна в нашому інтернет-магазині «Супер Снасті». Переходьте в каталог товарів та обирайте найкраще та якісне спорядження для зимової рибалки, отримуйте знижку, бонуси, подарунки. Ми швидко доставимо ваше замовлення, щоб ви мали змогу вже піймати свою трофейну рибу.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner