Продавець Супер Снасті розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1991 відгук
promo_banner
Товари для улюбленої рибалки
Контакти
Супер СнастіВадим
вул. Новомостицька 2, Київ, Україна
+380 (95) 729-10-63
+380 (93) 729-10-63
+380 (96) 960-27-93
+380 (67) 729-10-63
+380957291063+380957291063
Мапа

Фідерне вудилище – як правильно оснастити!

Фідерне вудилище – як правильно оснастити!

Фідерне вудилище – як правильно оснастити!

   Фідерна ловля – це донна ловля риби де використовується специфічне фідерне вудилище. Метод фідерного лову достатньо привабливий, але в ньому немає такої динаміки, як при лові поплавковою снастю. Тут рибалка повинен мати велике терпіння, чим при інших методах лову риби. Дуже важлива концентрація уваги. Оснастку слід монтувати більш ретельно і робити закидання як можна акуратніше.

   Золоте привило фідерного лову: неможна підсікати занадто сильно і різко – це призводить до поразки. Крупна риба, частіше за все засікається сама.

Фідер порівняно недорогий, легкий у освоєні, і без сумнівів, забезпечує гарний улов.

   Фідерне вудилище та котушка до нього обирається в залежності від типу водойми та дистанції лову. Для лову на великій річці з течією, де потребується велике грузило щоб надійно зачепитись за дно, знадобиться біль потужне вудилище та котушка, чим для лову на невеликий дистанції:

-        Для невеликої водойми без течії достатньо вудлища для фідера довжиною 3 -3,5 м;

-        Для великої водойми з течією потрібно більш важке вудилище для фідера довжиною 3,5-4,5 м.

Верхівка снасті як реєстратор клювання грає свою важливу роль. Краще купити вудилище, оснащене трьома або чотирма вершинками різної жорсткості. Це дозволить швидко і точно пристосуватися к умовам, з якими можна стикнутися в місці риболовлі. Дуже важливо обирати ту вершинку, яка по чуйності більш за все підходить для конкретних умов. Занадто чуйна – тільки заважатиме. Якщо при лову на течії обрати доволі чуйну вершинку, вона сильно зігнеться під напором поточної води на волосінь, і рибалка не зможе чітко реєструвати клювання. Більш м`які верхівки виготовляють зі склопластику, більш жорсткі – з вуглепластику.

   Для більшості риболовних ситуацій достатньо спінінгової котушки середніх розмірів, але якщо ловити на довгій відстані на великій водоймі з сильною течією, де доведеться використовувати більш важку оснастку, знадобиться більш потужна котушка.

Для фідера необхідна котушка з можливо більшим діаметром шпулі ( у відповідності до розміру самої котушки). Якщо взяти дві котушки однакового розміру, але на одній з них шпуля буде більшою по діаметру, можна легко зрозуміти, наскільки простіше підмотувати волосінь, іноді навіть з дуже важким грузилом та рибою на гачку, використовуючи котушку з великою шпулею.

Діаметр повідця повинен відповідати діаметру основної волосінні, розміру гачка та величині риби, наприклад:

ПОВІДЕЦЬ

ГАЧОК

ОСНОВНА ВОЛОСІНЬ

0,12 - 0,14 мм

№ 12 - 18

0,16 - 1,2 мм

0,16 – 0,18 мм

№ 10 - 14

0,2 – 0,25 мм

0,20 – 0,22 мм

№ 8 - 12

0,25 – 0,32 мм

 

Довжина повідця залежить від типу оснастки та активності клювання та коливається в межах 0,15 – 1 м. Чим активніше клювання, тим коротший повідець. В звичайних снастях типова довжина повідців – 40 см; 70 см; 1м.

 

   Багато рибалок для фідерного лову використовують «плетінку» замість нейлонової волосінні. Головний резон у тому, що плетінка абсолютно нерозтяжна, а це дає кращу індикацію клювання.

   Якщо ловити на великій відстані (більш ніж 40м), то відсутність розтягування дає гарний ефект, але в той самий час має недоліки. Наприклад при виважуванні крупної риби розтягування волосінні просто необхідне. В такому випадку разом з плетінкою можна використовувати «шок-лідер» з нейлонового волосіння. Це збереже всі переваги плетінки і забезпечить достатнє розтягування для виважування крупної риби.

   На відстані менш ніж 40 метрів краще використовувати нейлонове волосіння.

Шок-лідер переслідує декілька цілей. По перше, забезпечує розтягування оснастки при виважуванні крупної риби. По друге, ця розтяжність допомагає при підсіканні. Здається, немає нічого більш легкого, ніж зберігати спокій і не підсікати доволі сильно, коли раптом трапляється клювання. Але насправді підсікання частіше за все виявляється дуже сильним, особливо при лові з плетінкою. По третє, шок-лідер дозволяє використовувати важку кормушку для досягнення більшої дистанції закидання, або досягнення дна при сильній течії. Що стосується довжини шок-лідера, то для неважкого оснащення цілком достатньо діаметра 0,2 мм, а для дуже важкого оснащення – до 0,35 мм. Але слід також пам`ятати, що прикорм, який заповнює кормушку, обтяжує її і більш тонка волосінь може обірватись.

Величина гачків для фідеру, залежить від розміру насадки, товщини повідця і величини потенційної риби. Гачки та повідці для фідера повинні бути набагато потужніші, чим при інших способах донного або поплавкового лову. Занадто тонка волосінь або гачок, безумовно, стануть причиною втрати риби. Мінімальний діаметр повідця – 0,12 мм.

Кормушка дозволяє пригодовувати невеликою кількістю прикорму обрану точку лову під час кожного закидання снасті. В цьому полягає найбільший секрет ефективності фідера. Чим більше клювання бачить рибалка, тим частіше він робить перезакидання. Іншими словами, чим більше риби ви хочете спіймати, тим інтенсивніше її слід пригодовувати. На одну риболовлю рідко витрачається більше ніж 1 кг прикорму.

   Прикорм, відправлений в точку лову за допомогою годівниці, завжди знаходиться там, де і насадка. Контролювати дистанцію так, щоб всі закидання були однакової довжини, можна за допомогою кліпси на шпулі котушки. Зробив перше точне закидання в обрану точку лову, волосінь закріпляють у кліпсі. Тепер можна бути впевненим, що кормушка не улетить за точку лову. Але все ж таки потрібно навчитись розраховувати силу закидання. Якщо вона буде доволі потужною, то годівниця полетить з більшою швидкістю, чим потрібно. Коли волосінь при сході зі шпулі дійде до кліпси, політ кормушки буде несподівано заблокований, і вона впаде принаймні на 1-2 м ближче точки лову, а то і взагалі відірветься.

   Так само важливо зберігати кожен раз той самий напрямок закидання, інакше кормушка не буде попадати в точку лову. Ще при пошуку цієї точки, варто знайти для себе на протилежному березі який-небуть помітний орієнтир (дерево, кущ, стовп), який послужить маркером для точного закидання. На початку закидання вершинка вудилище має знаходитись прямо поперед очі риболова і точно вказувати на маркер. Обрана риболовна точка повинна лежати на уявній лінії, яка пройде від очей через вершинку, до маркеру на протилежному березі. Кормушка в цей час повинна висіти приблизно в метрі під вершинкою вудлища. Це забезпечить необхідну точність. Закидання роблять одним плавним рухом без занадто великого зусилля.

Існує три основних способи з`єднання грузила або кормушки з основним волосінням для фідера :

1.      Перший спосіб – на волосінні («In Line»). Грузило, або кормушка, або в глухий спосіб, або в ковзний розташовується на основному волосінні, тобто ліска проходить скрізь отвір в грузилі (кормушці), або крізь з`єднювальний вертлюжок. При тому основна ліска може бути наглухо зафіксована в грузилі, або годівниці («bolt rig» - фіксована оснастка для самопідсікання), або вільно ковзати крізь них («slider rig» - ковзна оснастка). В останньому випадку вільний хід волосінні може бути обмежений стопорним вузлом, на тій або інший відстані від грузила або кормушки.

2.      Другий спосіб – петля «(Loop»). При цьому способі монтажу вище петлі для повідця в`яжуть петлю довжиною 20-30 см. По одній з її сторін вільно ковзає вертлюжок зі сполученою з ним застібкою, до якої можна приєднати кормушку або грузило. Якщо лов риби на стоячий водоймі, то ця петля - рівностороння, якщо на течії – одна із сторін петлі довша на 10 см, що дозволить грузилу або годівниці на оснастці надійніше «тримати дно» в потоці. Якщо весь монтаж зроблений вірно, оснастка дозволить ловити майже кожну з риб, які спробували взяти приманку.

3.      Третій спосіб – «Отче наш» з боковим повідцем («Pater Noster»). Цей спосіб однаково гарний для лову і в стоячій водоймі, і на течії. Спочатку кінець основної волосінні обережно пропускають через всі кільця вудилища, після цього кінець ліски складають вдвічі та в`яжуть просту петлю довжиною біля 40-50 см. Після цього, петлю розрізають у 15-20 см від вузла. В підсумку виходить короткий та довгий кінці волосінні. До короткого кінця прив`язують вертлюжок із застібкою, до нього можна кріпити змінні кормушки, без перев`язування цілої снасті вкупі, якщо наприклад посилиться вітер і знадобиться більш важка годівниця для закидання на потрібну дистанцію. На довгий кінець волосінні в`яжуть маленьку петлю та кріплять до неї повідець з гачком у спосіб «петля в петлю». Можна замість петлі прив`язати вертлюжок, який буде кріпильним вузлом для повідця з гачком. Окрім того, вертлюжок виконує ще одну – дві функції: по перше він запобігає «пропелерному» закручуванню повідця, коли доводиться швидко підмотувати волосінь і насадка з гачком починає крутитися як гвинт; по друге, завдяки масі вертлюжка повідець після закидання рівно лягає на дно. Чим менший по розміру вертлюжок, тим краще. Ланка кріплення повідця має знаходитись нижче кормушки.

Головне завдання прикорму при фідерному лові складається з того, щоб створити килим з їжі на доволі обмеженій дільниці дна – там, де знаходиться риболовна точка. Для досягнення цієї цілі потрібна впевненість в тому, що прикорм доставляється на дно всередині годівниці, і тільки після цього розпочинається його розпилення. Це єдиний шлях створення дієвої риболовної точки, звісно, в поєднанні з акуратними закиданнями.

В підсумку, скажемо так: в основі будування збалансованої фідерної снасті лежить декілька простих, але незабутніх правил:

Ø  Вудилище повинне відповідати вазі грузила або кормушки наповненої прикормом.

Ø  Розмір котушки повинен відповідати потужності і довжині вудилища.

Ø  Розривне навантаження волосінні або плетеного шнура повинне відповідати вазі оснастки, дальності закидання та передбачуваного розміру риби.

Ø  Вибір та вага грузила або годівниці повинен відповідати виду в`язкості прикорму, а також глибині в місці лову та силі течії.

Ø  Схема монтажу оснастки повинна відповідати конкретним умовам на даній водоймі.       

 

Ці прості, і водночас корисні поради зроблять вашу риболовлю цікавою та результативною. Купити фідерну снасть можна в нашому інтернет-магазині «Супер Снасті» як в комплексі, так і окремо кожний елемент оснащення. Для вас: найкращі ціни, акції, якісне обслуговування, швидка доставка і навіть кредитування.

   Ми гарантуємо вам гарний улов – з товарами з нашого каталогу!                 

 

 

 

 

 

 

  

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner