Продавець Супер Снасті розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1991 відгук
promo_banner
Товари для улюбленої рибалки
Контакти
Супер СнастіВадим
вул. Новомостицька 2, Київ, Україна
+380 (95) 729-10-63
+380 (93) 729-10-63
+380 (96) 960-27-93
+380 (67) 729-10-63
+380957291063+380957291063
Мапа

Ловля на донку – принципи лову!

Ловля на донку – принципи лову!

Ловля на донку – принципи лову!

   Існують певні варіанти оснастки вудилища для донного лову риби:

·        Оснастка за наскрізним ковзним пласким грузилом та з краплеподібним ковзним грузилом з вертлюжком, - в даний час використовуються дуже не часто, так як при зачепах грузилом, втрачається вся снасть.

·         Оснастка із ковзним грузилом на окремому повідці, - дозволяє врятувати при зачепі грузила решту снасті. Окрім того, така оснастка дає можливість швидко поміняти грузило на більш легке, або навпаки, на більш важке, або поставити замість нього легку кормушку.

·        Оснастка з петлями використовується як в річках, так і в стоячих водоймах, особливо для дальніх закидів з кормушкою. Вона зменшує ймовірність заплутування при закидах, і тому є стандартною для більш важких донних вудочок типу фідер, (бо чим важче грузило або кормушка, тим більше незбалансованість оснастки, та ймовірність перехлестів повідця під час польоту), але може бути корисною і для квиверу.

Петлю можна створити шляхом прив`язування  до основної волосінні відрізу більш товстого волосіння довжиною 30-40 см, на якому ковзає кормушка. У всіх варіантах петель повідець прикріплюється до невеликого вертлюжка. Таке з`єднання сприяє більш оперативним маніпуляціям при заміні повідця.

   При виборі волосінні слід враховувати такі умови, як відстань лову (дальність закиду), величина та вид передбачуваної риби, жорсткість (стрій/лад/клас) вудилища. Ці фактори пов`язані наступним чином: чим більш потужне вудилище, тим воно буде жорсткіше. Однак жорстке вудилище не кращім способом сприяє виважуванню риби, і у випадку використання жорсткої «плетінки», можливі часті сходи риби. Якщо передбачається лов таких риб, як головень, який при виважуванні поводить себе  дуже активно, то чим більш гнучка снасть, тим краще. В цьому випадку оснастка жорсткого фідерного вудилища («medium feeder» та «heavy feeder») монофільним волосінням зі звичайним розтягуванням цілком обгрунтовано. Але якщо є ймовірність зустрічі з крупним екземпляром сазана, коропа, можливо і сома, то більш потужна плетінка буде на снасті дуже доречною. Потужність як основна перевага «плетінки» особливо цінується при лові в місцях із захаращеним дном.

   Використання «плетеної» волосінні може бути обумовлено і ловом на великих відстанях. Чим далі закидання, особливо при ловлі на течії, тим менш чуйне клювання дрібної риби, та тим паче ускладнене вірне підсікання. Справа в тому, що при лову на течії на дону снасть, з ціллю зменшення зносу снасті, волосінь навмисно послаблюють, щоб вона з`єднювала вудилище з грузилом (кормушкой) не по прямій лінії, а по дузі.

   «Плетінка», як більш потужна на розрив, на відміну від монофільного волосіння, використовується меншого діаметру, що дозволяє за інших рівних умов (вага кормушки та сила течії) зменшити кривизну дуги, що утворюється. В той самий час жорсткість «плетінки» дуже гарно передає найменші дотики риби до приманки, і часто сприяють мимовільному підсіканню.

   Наведені варіанти повинні враховувати суб`єктивні фактори, як, наприклад, темперамент самого риболова. Як би то не було, а наявність жорсткої плетеної волосінні в оснастці не дозволить зробити ні різких закидань, ні тим паче більш різких підсікань з розмахом.

 

   Намотка на котушку. В залежності від ваги відвантаження (і відповідно потужності вудилища) на котушку може бути намотане волосіння діаметром від 0,12 до 0,18 мм ( для важких кормушок – до 0,22мм)

У всякому випадку ліски довжиною 150 м буде достатньо, залишки місця можна заповнити підкладом старого, відпрацьованого волосіння. Щоб шпуля виявилася наповненою точно до краю, волосінь спочатку намотують на запасну шпулю, потім до неї прив`язують стару, та намотують до тих пір, поки шпуля не наповниться. Після цього все це перемотують на робочу шпулю, так щоб нова ліска опинилась зверху. Якщо зайвої шпулі немає, можна провести процедуру «перевертання» волосінні на дві великі інерційні котушки.

Вибір типу волосінні безпосередньо пов`язан з вагою грузила, яке є обов`язковим атрибутом донної снасті. При лову у стоячих водоймах грузила забезпечують далеке закидання, а на течії вони мають запобігати зносу приманки, утримуючи її в обраному місці дня річки. Саме ці два міркування є першорядними при підборі грузила відповідної ваги.

   Дальність закидання, визначається не тільки вагою грузила, а ще й діаметром волосінні. При тому співвідношення ваги грузила та діаметру волосінні мають бути такими, щоб при закидані ліска витримувала критичне навантаження, яке виникає в підсумку зупинки вудилища при помаху.

   Для запобіганню розриву основного волосіння і в той самий час не збільшувати його діаметр, зберігаючи оптимальну дальність закидання, між основним волосінням і грузилом вставляють відріз більш товстої ліски довжиною біля 5-10 метрів. Цей відріз товстого волосіння називають «шок-лідер». Наприклад, якщо в якості основної ліски використовується діаметр 0,2 мм, то шок-лідер може бути діаметром 0,26-0,3 мм.

   Але, як відомо, діаметр волосінні, що визначає вагу грузила, має значення лише для дальності закидання. При лові на течії, де в обов`язки грузила ще входить утримання снасті від зносу, саме діаметр основної ліски буде визначати не тільки дальність закидання, але і можливість лову на обраній дільниці. Чим далі ми закидаємо снасть, тим більше волосінні знаходиться у воді, на яку тисне течія. При такому лові різниця між діаметрами основної ліски та шок-лідера повинна бути ще більшою. Тому при виборі волосінні для донної снасті, особливо для лову на водоймах з виразною течією, саме «плетінка» може забезпечити лов на значній відстані при зберіганні необхідної потужності снасті.

   Грузила для донного лову відрізняються не тільки вагою, але і формою.

   Частіше за все знаходять застосування краплеподібні грузила та пласкі грузила.

ü  Краплеподібні – відмінно літають, непогано витягуються з дна водойми, но гірше утримують снасть на течії;

ü  Пласкі – менше піддаються напору течії, «приклеюючись» до дна, але частіше застрягають поміж каміння та обриваються.

Ймовірно, вибір потрібно робити, виходячи з реальної ситуації на дні водойми - відсутність валунів, коряг, та інших артефактів за які може чіплятись грузило. Окрім того, існують кінцеві грузила, які прив`язують або безпосередньо до волосінні, або через втоплений в тіло грузила вертлюжок (використовується частіше), і ковзні, з отвором для ліски по осі корпусу грузила.

   Однак при сучасному донному лову, частіше за все використовують кормушки. В риболовному арсеналі існує декілька характерних типів кормушек:

·        Відкриті кормушки – це відрізок пластикової трубки з отворами, обтяжений свинцевим вантажем, який влаштований таким чином, щоб його легко можна було замінити на більш легкий, або навпаки більш важкий. Цей тип кормушок використовується для доставки меленого підгодовування та розпарених зернят, лялечок опаришу – на дільниці водойми зі значною течією і глибиною на любі відстані. Таким чином, прикорм підноситься рибі в безпосередній близькості від насадженого гачка. Завдяки відкритим кінцям кормушки, прикорм легко вимивається водою, при тому швидкість цього процесу можна регулювати, підбираючи компоненти суміші та замішуючи їх з більшою, або меншою кількістю води.

·        Закриті кормушки – це овальні, у поперечному перерізі перфоровані циліндричні контейнери, з кришками на одному, або двох кінцях. Їх наповнюють або личинками мух, які поступово виповзають на зовні, або відвареним рисом або відвареними конопляними зернятами, які вимиваються з кормушки течією. Для фіксації кормушки на дні но неї кріпиться свинцевий вантаж, який також дозволяє збільшити дальність закидання.

·        Сітчасті кормушки(cage feeder) – роблять з дроту або з пластмасу. В них прикорм вимивається, звісно ще скоріше, ніж у відкритих кормушках.

·        Каркасні кормушки (method feeder) – в принципі цей тип кормушок нічим не відрізняється від «пружини» або «кормушки-спіралі», ці кормушки виявляють собою каркас (скелет), в якому утримується густа маса прикорму в процесі закидання. При подані у воду, вона розбухає і стає доступною і привабливою для риби.

ПОРАДА: розмір кормушок визначається кількістю прикорму. Для того, щоб створити для риби «поживний обід», який забезпечить ефективний лов, рибалки перед початком лову декілька разів закидають, і посмикуючи рукою за волосінь, звільняють від змісту велику кормушку. А вже безпосередньо в процесі лову, використовують кормушку значно меншого розміру, або взагаллі звичайне грузило, що значно підвищує чуйність снасті і дозволяє більш оперативно виважувати рибу.

   Роблячи підсумок, варто мати на увазі те, що комплектуючи снасть для донного лову, необхідно виходити не тільки з умов лову (виду та розміру передбачуваної риби, наявності течії та іншого) – вся снасть має бути збалансованою: потужність вудилища, вага грузила або кормушки з урахуванням ваги прикорму, діаметр основної волосінні і діаметр шок-лідера та повідця.

   Окрім самої снасті для донного лову, знадобиться додаткове спорядження, яке можна купити в нашому інтернет-магазині «Супер Снасті», а саме: резервний набір грузил та кормушок різної ваги, декілька запасник котушок волосінні діаметром 0,1-0,2 мм для повідців,  рогачик для прикорму, підсак, садок, підставка під вудилище, стілець або складане крісло. Всі ці додаткові атрибути ви можете купити у нас по акційній цині, або з привабливою знижкою.

Рибалка з нами – це завжди гарний улов!

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner