Продавець Супер Снасті розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1997 відгуків
promo_banner
Товари для улюбленої рибалки
Контакти
Супер СнастіВадим
вул. Новомостицька 2, Київ, Україна
+380 (95) 729-10-63
+380 (93) 729-10-63
+380 (96) 960-27-93
+380 (67) 729-10-63
+380957291063+380957291063
Мапа

Екіпірування на коропову ловлю.

Екіпірування на коропову ловлю.

Екіпірування на коропову ловлю.

Вудилища для лову карпа.

Тестова крива.

   На вудилищах, спеціально спроектованих для лову коропа, параметр тестової кривої разом з назвою виробника нанесен безпосередньо над руків`ям. Цей параметр містить інформацію о міцності вудилища та вказує, яку волосінь необхідно використовувати для нього, щоб волосінь та вудилище працювали разом гармонійно. Щоб визначити затребувану міцність волосінні, потрібно параметр тестової кривої помножити на п`ять. Наприклад: для тестової кривої 0,9 кг ідеальною буде волосінь з міцністю приблизно 4,5 кг. Це надзвичайно просто. Щоб визначити нижню межу міцності волосінні, при якій її можна в повній безпеці використовувати разом з вудилищем, потрібно помножити параметр тестової кривої на 4 (3,6 кг); для визначення верхньої межі міцності параметр тестової кривої потрібно помножити на 6 (5,4 кг).

   Звісно, що ці цифри дають загальну інформацію. Має бути метод більш точної оцінки міцності вудилища, чим сам його вигляд, але до тепер ще не знайшли найкращій метод, чим визначення на основі тестової кривої. Визначення «тестова крива» це значить зусилля (в кілограмах), необхідне для згинання верхівки вудилища таке, щоб воно утворило ¼ кола.

Стрій (лад) вудилища.

   Окрім міцності вудилища слід приймати до уваги його лад (стрій). Більшість вудилищ можна віднести до одного з трьох відомих типів:

1.      Параболічний стрій – ті, які гнуться прогресивно по всій довжині. Параболічні вудилища гарно підходять для лову коропа та для вудіння з достатньо близької відстані, скажімо до 30-35м.

2.      Середній стрій – ті, у яких згин концентрується у верхній половині або у верхівці. З відповідним пристроєм для збору волосінні і засікання карпа на великій відстані, до 65-70м, підходить вудилище з середнім строєм.

3.      Жорсткий стрій – ті, у яких певною мірою згинається лише верхня частина верхівки. Найкращім інструментом для підкорення ще більших відстаней, понад 70м (це вже спортивне рибальство), є вудилище жорсткого строю і з тестовою кривою приблизно 1,1кг. Так як жорстке вудилище, окрім верхівки, вигинається дуже незначно, необхідно дотримуватись підвищеної обережності, щоб не відірвати гачок або волосінь, особливо коли клює велика риба.

Довжина.

   Специфічні, двосекційні 3,9-метрові вудилища в більшості випадків можуть буди незамінними  для дистанційного вудіння коропа. Для підмотування волосінні з великої відстані та вудіння на глибоких водоймах, рекомендується 3,6-метрове вудилище. Для вудіння з малої відстані та в зарослих місцях лову, підходить стандартна довжина 3,3 м. Вудилища для лову карпа – це моделі, які мають довжину 3,3 або 3,6 метра.

Котушки.

Безінерційні котушки.

   Котушка великого розміру, 3000 або 4000, яка придатна для лову коропа, повинна мати широку шпулю, щоб волосінь відмотувалась великими, вільними кільцями, тому що щільна намотка обмежує закидання приманки. Шпуля повинна також вміщувати достатньо велику кількість ліски, скажімо 180м міцністю 3,6; 4,5 або 5,4 кг. Дуже швидка підмотка не є обов`язковою. Виважування риби забезпечує більше спортивних емоцій при використанні котушки із стандартним передатним числом, однак чуйні гальма дуже важливі. Затискати гальма потрібно так, щоб волосінь зі шпулі здавалась насилу, але рівномірно.

   Як правило, виникає запитання, який тип котушки кращій: котушка зі стандартним фрикційним гальмом на шпулі, чи котушка із заднім регулюванням фрикційного гальма?

-        Котушки із заднім регулюванням фрикційного гальма не дають волосінні зісковзнути і заплутатись між шпулею та корпусом, окрім того, так як ручка знаходиться із задньої сторони, керування гальмом навіть під час виважування риби, для більшості риболовів більш зручна;

-        Котушки з регулюванням фрикційного гальма на шпулі, менш складні, мають менше деталей, які можуть вийти з ладу, також мають менший крутний момент у всій системі, так як обертається лише шпуля, а не ротор.

Те, що стало суттєвим, це запатентована фірмою Shimano котушка з системою вільного руху, яка за допомогою важеля дозволяє шпулі повністю відокремитися від приводного механізму. Короп може віддалятись, коли скоба знаходиться в закритому положенні, а шпуля вільно обертається. Є навіть окремий привід від шпулі тимчасової дії вільного ходу. Шляхом простого переміщення ручки в протилежний напрямок, шпуля повертається до свого попереднього приводу та від`єднує важіль вільного ходу. 

В даний час декілька виробників пропонують котушки з вільним ходом для лову карпа. Однак є фактом, що досвідчений короп, чуйний до найменшого спротиву при хапані мертвої приманки з дна випустить її в той же час, якщо пристрій встановлений на найменший спротив.

В останній час котушки, оснащенні подовженими, звужуючими і конусоподібними шпулями, стали надзвичайно затребувані серед ловців коропа, бажаючих додати додаткові параметри для збільшення дальності свого закиду, а деякі моделі фірм Daiwa, Ryobi та Shimano особливо рекомендуються при дистанційних способах лову.

Безінерційні котушки закритого типу.

При дуже вітряній погоді котушка з закритою шпулею дає можливість повністю керувати волосінню (так як вона проходить через отвір у повністю закритому корпусі), що не може забезпечити котушка з відкритою шпулею – тут витки волосінні можуть обвиватись навколо скоби.

Волосінь.

   Не дивлячись на весь рекламний гуркіт, який супроводжує появу на ринку кожної нової волосінні, в цій області небагато змінилось на протязі останніх десятиліть.  Можливо це трапляється тому, що вдосконалити волосінь вже просто неможливо. Існуючі ліски настільки стійки до тертя, такі тонкі та міцні, с таким ступенем відповідного розтягу, які тільки можливі. Проста правда полягає в тому, що якщо натягнути волосінь з певними параметрами, вона стане трошки тонше і з її допомогою краще можна обдурити рибу. Але це має також свою ціну, - еластичність волосінні в такому випадку буде суттєво знижена, а саме еластичність, тобто її розтяжність, дає можливість виважувати велику рибу на тонку волосінь. Якщо прибрати «буфер», як це зроблено в самих «революційних» лісках (маючих мінімальну розтяжність), волосінь може розірватись в самий непідходящий момент. Лише при дистанційному (понад 100 м) методу лову слід приймати до уваги можливість використання на котушці розтягнутої, більш жорсткої волосінні, і лише тільки тому, що звичайна ліска через свою розтяжність ускладнює підсікання риби.

Гарна порада: щоб ліска добре поринала у воду, достатньо час від часу наносити на котушку краплю рідини для миття посуду.

   Ліска, що ідеально відповідає вимогам лову коропа, повинна бути стійкою до стирання, має бути тонкою, розтяжною в розумних межах, щоб замортизувати дикі ривки риби, що бореться. Ніколи не можна використовувати занадто тонку і напружену волосінь, яка легко розривається саме тоді, коли еластичність ліски повинна запобігти сходу коропа.

Більшість волосінні високої якості можна купити у великих шпулях, що значно дешевше, ніж купувати ліску по 100 м.

   Для закидання приманки на великі відстані під поплавцем слід взяти до уваги можливість використання плетінок з низькою розтяжністю. Її плавуча модифікація відрізняється легкістю підйому з поверхні води і випрямленням за сильного вітру. При великий відстані (більше 100 м) те, що плетінка має меншу розтяжність ніж волосінь, збільшує шанс підсікання риби.

Неопренові забродні комбінезони.

   Для лову коропів на водоймах із заболоченими берегами, коли потрібно довго стояти по пояс у воді, краще за все це робити в спеціальних неопренових комбінезонах. Вони зроблені з пористого матеріалу та покрити з двох сторін міцною тканиною. Завдяки такий структурі матеріалу неопрен, в комбінезоні можна знаходитись у продовж тривалого часу, навіть в дуже холодній воді не переохолоджуючись. Якісно прошиті шви, додатково проклеєні методом термообробки , дозволяють інтенсивно використовувати такий комбінезон 5-6 років. Така річ незамінна на короповій риболовлі, збереже та захистить ваше здоров`я для послідуючих рибалок.

 

Дотримання вимог щодо характеристик вудилища, котушки та волосіння для лову коропа, збільшує шанси впіймати гарний трофей. Короп – риба розумна, сильна, налаштована на боротьбу при засіканні, тому ви маєте бути впевненні у своїх снастях. Купити все для коропової рибалки ви можете в нашому інтернет-магазині «Супер снасті» по привабливій ціні. Переходьте в каталог товарів, робіть замовлення, а ми зробимо для вас гарну ціну на всі ваші покупки.

   

 

 

 

  

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner