Продавець Супер Снасті розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1997 відгуків
promo_banner
Товари для улюбленої рибалки
Контакти
Супер СнастіВадим
вул. Новомостицька 2, Київ, Україна
+380 (95) 729-10-63
+380 (93) 729-10-63
+380 (96) 960-27-93
+380 (67) 729-10-63
+380957291063+380957291063
Мапа

Лов на воблери в різних ситуаціях.

Лов на воблери в різних ситуаціях.

Лов на воблери в різних ситуаціях.

 

      Систематизувати групу приманок, відомих під назвою «воблери» доволі складно, так як зараз зроблено багато нововведень в цій області. «Wobble» - в дослівному перекладі значить: хитатися, вагатися та коливатися. Назва відображає певний і доволі специфічний спосіб дії цього виробу, заснований на коливанні або хитанні зі сторони в сторону. Саме тому вони дуже привабливі для хижої риби, бо мають подібність до їх щоденного раціону. Імітація пораненої або хворої рибки, різні кольори, розміри, моделі, все це є привертає увагу хижака.

   Дуже важливим є підбір воблера, який відповідає рибі, яку ви плануєте ловити. Тому краще знати чим харчується той хижак на якого будете полювати, знати яка риба є у водоймі і входить його раціон. Чим менша риба яку ми ловимо, тим меншими повинні бути пластикові рибки. Наприклад принада довжиною 30 см чудово підходить для лову щукі, але ніяк не підходить  для лову форелі. В холодних та каламутних водах воблер слід проводити на великій глибині, в таких випадках краще за все виявляють себе вібруючі і глибоко занурюючи воблери. Для лову в теплих водах, вище термоклину, краще підходять дрібно запірні та поверхневі воблери.

   Відомо, що в теплі літні місяці, коли окунь, судак та щука найбільш активні, лов на плаваючи воблери дозволяє визначити глибину, на якій ця риба харчується. Іноді принаду необхідно підтягнути повільно, іноді швидко, а іноді підтягувати у перемінному темпі. Проводка воблера, може стати захоплюючим розважанням, але нам часто здається, що якась конкретна модель найбільш уловиста, а насправді це не так, бо більш важливо глибина і спосіб проводки.

   Восени або взимку, коли риби малорухливі та залягають на дні в товстому шарі мула, до їх зябрових кришок і плавців присмоктується велика кількість п`явок. В цей час щука не тільки не хапає здобич, вона навіть не підіймається до неї з дна, поки рибка не опиниться у хижака перед самим носом. В такому випадку шанс піймати хижака на воблер, проведений в середніх шарах води або у поверхні мінімальний. Тому в осінні та зимові місяці дуже важливо підібрати воблер для такої глибини, де рибі буде достатньо мінімальних зусиль, щоб схопити повільно проведену принаду.

   Лов на поверхневі воблери. Для лову риби на поверхневі воблери краще всього використовувати вудилище жорсткого ладу і волосінь з розривним навантаженням 2,7 кг на безінерційній котушці. Такою снастю, забезпеченою сталевим повідцем з розривним навантаженням 7 кг, можна з успіхом ловити щук, які беруть приманку серед озерного латаття або густо зарослих берегів річки. І вже після декількох закидів, риболовна принада пропитується водою, і зберігаючи плавучість, не потребує для наступних закидів додаткового навантаження.

Варто експерементувати щоб надати штучній рибці життя, рухая верхівкою вудилища, тим самим примусити приманку до різких рухів на поверхні. Монотонне проведення поверхневих воблерів не викликає у риби бажання атакувати. Також немає необхідності виконувати далекі закиди, оптимальна відстань – 20-40 метрів. Краще зосередитись та точності закиду однією рукою, проводячи приманку уздовж краю тросника, ближче до ділянок латаття, або під гілки дерева, що звисають над водою, намагаючись потрапити в уявний квадрат розміром менше метра. Для точного попадання потрібно пальцем пригальмувати волосінь, коли приманка торкається поверхні води, саме в цей час вже можна очікувати клювання.

Хлюпання, викликане падінням принади, пробуджує цікавість у риби, що знаходиться поблизу. Щоб ще більше зацікавити хижака, потрібно штучній рибці придати хаотичні рухи, схожі на ті, що робить поранена рибка. Поперемінно робиться пауза у підтягуванні принади, то ривок, після чого різке підтягування, щоб заклекотіла вода, потім знов підтягування і так по колу. Краще за все при цьому маневрувати верхівкою вудилища, яке має перетворитись у продовження руки риболова. Ця техніка проводки отримала назву «Прогулянка пса».

   Лов на плаваючи воблери. Лов на таку риболовну принаду в річці найбільш повно розкриває всі можливості цих приманок. Проводка плаваючого воблера в річці з великою кількість перепон на дні, повинна робитись в поляризаційних окулярах, так як вони відбивають відблиски з поверхні води, та дозволяють побачити на дні перепони, за які може зачепитись риболовна принада. Скло в таких окулярах має бути жовтого кольору, щоб підводні предмети були видні більш чітко. Зазвичай такий лов можливо робити на близьких відстанях, так як по мірі зменшення кута між підводною перепоною і спостерігачем, ступінь зрізу відблисків з поверхні води зменшується.

Лов на плаваючий воблер з близької відстані дуже успішно може використовуватись на зарослих водоймах. Зазвичай в таких озерах лов робиться у вікнах серед рослинності, тому також потрібна повільна швидкість проводки риболовної приманки. Саме вони підходять для таких цілей найкраще, так як швидкість проводки у них може бути в багато разів повільніша, ніж у іншої приманки. Також для лову в густій рослинності можна використовувати човен.

   Лов на річках з перепонами на запірний воблер. Зазвичай чим більше перепон в річці, тим більше там є риби, але і лов в таких умовах утруднюється через неможливість провести приманку, в місця де стоїть риба. Можна використовувати різноманітні незачіпляйки, на які напевно буде багато клювання, але рибу засікти вдасться  лише у рідких випадках. Нажаль, і досі не придумано досконалої конструкції риболовної приманки що не зачіпляється, і всі сучасні моделі вискакують з пащі хижака так само легко, як із чагарників тросника або дрімучого коряжника.

В таких місцях найбільший ефект приносить лов на глибоко запірний воблер. Навіть оснащений двома трійниками, такі приманки чіпляються значущо менше, чим інші принади, завдяки великій головній пластині, яка виконує роль незачіпляйки, а трійник залишається відкритим, що дає можливість успішно засікти рибу.

Варіанти проводок. Зрозуміло що потрібно проявляти креативність при лові риби, тим паче що пластикові приманки дають таку можливість. Саме тому варто пробувати різні проводки, різні рухи при проводці., винаходити свій особливий стиль лову. Перед ловом, бажано зробити декілька проводок новими приманками, щоб зрозуміти як вони будуть себе поводити при різних видах проводки, як вони плавають або занурюються. Кожен тип має свої переваги і недоліки, перед іншими моделями. Наприклад, поверхневий воблер виявляється незамінним влітку в зарослих водоймах, і абсолютно не корисний в тій самій водоймі восени. В глибокій водоймі зручно ловити на тонучій воблер, так як він швидко досягає дна і робоча дільниця проводки порівнюється з дальністю закидання приманки. Пірнаючий воблер в глибокій водоймі також досягає дна, але робоча дільниця проводки зменшується за рахунок відстані, яка необхідна для занурювання. При лові з берега це має суттєве значення, а при лові з човна на стежку, пірнаючий на середніх глибинах по уловистості не буде відрізнятись від тонучого типу. Якщо на водоймі водорості досягають майже поверхні води, самим ефективним для лову буде плаваючий воблер, який не буде збирати на гачки стеблини рослин.

   Сенс у виборі воблера полягає в тому, щоб чітко знати, де, коли і як ви будете ловити, на який тип приманок і якого хижака ви бажаєте впіймати.

Перед ловом придивіться до водойми, на якому збираєтесь ловити, та намагайтесь створити схему лову, та виходячи з цієї схеми обирайте відповідну принаду.

   Як уникнути зачепа воблера. Спроби уникнути зачепів за допомогою різних принад, або просто уникаючи ловити в місцях з великою кількістю підводних перепон, різко зменшує уловистість ваших воблерів. Частіше за все страх загубити приманку призводить до того, що ви ризикуєте повернутись додому без улову. Тому радимо змиритись з тим, що рано чи пізно, ваша улюблена приманка може залишитись на дні водойми. Щоб цього не сталось, скористуйтесь двома простими порадами, для максимального зменшення ймовірності зачепів, не погіршив при цьому гру штучної рибки і засікання хижака.

Для того, аби воблер при проводці менше зачіплявся:

1.       Можна зняти нижній або задній трійник.

2.      Оснастити принаду протизачіпним вусом.

А краще за все купити по дві штуки улюбленої моделі, тоді розчарування від втрати любимої принади буде не таким великим.

   Штучні приманки використовуються для лову риби дуже давно. С течією часу приходять нові матеріали, нові технології виготовлення риболовних приманок, але ціль залишається незмінною – створення ефективної приманки, яка буде провокувати рибу на клювання. Якщо ви шукаєте самі ефективні та уловисті приманки, вам варто завітати на нашому сайті в каталог товарів, у розділ «воблери», там ви знайдете все що допоможе вам завжди бути з уловом. Якщо у вас ще залишились питання стосовно того, яку модель краще обрати, то ви можете нам подзвонити за номером …..  і ми надамо фахову консультацію.

Купуйте в інтернет-магазині «Супер снасті» ваші уловисті приманки!

 

  

  

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner