Техніки лову на спінінг.
Важливо не тільки купити спінінг, потрібно розуміти яке вудилище та його характеристики вам гарантують улов.
Головне правило лову на спінінгове вудилище – це збалансованість системи: вудилище- котушка-волосінь-приманка! Всі елементи риболовного спорядження мають бути гармонічно підібрані. Наприклад: на спінінг «ультралайт» не варто ставити важку котушку з волосінням товще 0,18мм в діаметрі та приманкою вагою більше 10 грам. Також слід запам`ятати про правильне заповнення шпулі безінерційної котушки.
Існує чотири основних типу спінінгових закидів:
1. Вертикальне закидання, найбільш розповсюджений, який виконується при лову на відкритих водоймах. Відкрив дужку волосіння укладача, потрібно випустити зі шпулі небагато волосіння і зафіксувати її вказівним пальцем. Вудилище потрібно відвести назад, і рухом вперед перевести спінінг в положення на 10-11 годин на уявному циферблаті, водночас відпускаючи волосінь вказівним пальцем. Приманка за рахунок приданої вудилищем енергії разом із ліскою улітає на певну відстань, яка обумовлюється вагою приманки, діаметром волосіння, ладом вудилища та прикладеним зусиллям.
2. Бокове горизонтальне закидання, виконується частіш за все, коли необхідно послати приманку під зарослі рослинністю берега річки. Даний вид закиду більш раціональний при сильному боковому або зустрічному вітрі. По техніці виконування він відрізняється від вертикального закиду лиш тим, що вудилище переміщується не у вертікальній, а в горизонтальній площині.
3. Маятникове закидання, виконується тоді, коли відсутня можливість скористатись першими двома типами закиду. Потрібно відпустити волосінь на довжину вудилища (трошки коротше), кінчиком спінінга відправити її назад і потім плавно послати вперед, відпускаючи волосінь у відповідний момент. Такі закиди краще виконувати бланком з параболічним ладом.
4. Катапультне закидання (закид з прогином), варто виконувати через нестачу вільного простору, коли не можливо використати перші три типу закидів. При цьому закиданні, відпустив волосінь зі шпулі котушки, натягнути її за гачок приманки, прогнути вудилище в потрібній площині, і потім відпустити в необхідному напрямку. Так як енергія приманці передається виключно спінінгом, то і вага приманки, і лад бланка, безсумнівно відіграють важливу роль. Для легких приманок краще обирати повільний лад спінінга (slow), для більш важких – середній (moderate)
Техніки проводки приманки спінінговим вудилищем. Існують два умовно загальних типів проводки: рівномірна проводка та ступінчаста проводка:
· В основі рівномірної проводки лежить ритмічне обертання приманки, і якщо воно зміняється то не суттєво. Цей тип проводки можливий з любою спінінговою приманкою, і саме з нього потрібно починати вивчання рибної ловлі спінінгом. Саме рівномірна проводка дозволяє розібратись з рельєфом дна на незнайомій водоймі, а також дає можливість протестувати нові приманки, тобто вірно оцінити їх вагу, супротив при русі у воді, оптимальну швидкість для їх праці, бажаний діаметр волосіння і багато іншого, що визначає траєкторію переміщення приманки;
· При ступінчастій проводці оберт котушки періодично зупиняють або уповільнюють, дозволяючи приманці опуститися вниз. Траєкторія переміщення приманки під час паузи нагадує більш менш пологу сходинку. Кількість обертів котушки і тривалість паузи визначаються багатьма факторами, серед яких важливу роль відіграють вага та тип приманки, вид передбачуваного улову та умови лову. Наприклад: при лові воблером під час паузи приманка не занурюється вглиб, а спливає на поверхню води. Тому паузи між обертами котушки доцільно робити більш тривалими, тому що нерідко атаки риби трапляються саме в цей час. Особливу увагу при лові на плаваючи приманки варто приділяти натягу волосінні, яке зменьшується в міру її спливання, що призводить до втрати зв`язку між приманкою та риболовом, і послідовно до можливої втрати непідсіченої риби. Такий лов досить ефективний у неглибоких водоймах, коли в якості приманки використовується плаваючий воблер з високою якістю до занурення (« shad»). Виробляється це наступним чином: після того як в підсумку декількох доволі енергійних обертів котушки ви відчули що лопать воблера торкнулась дна, оберти слід зупинити, В той час воблер спливає, потім вець цикл проводки слід повторити. Таким чином ви імітуєте рибку, що годується з поверхні дна.
Клювання. Можна виділити деякі спільні риси характерні для клювання більшості риб:
Ø Жируючі риби атакують приманку, при чому перевагу надають тій, яка переміщується швидше, ніж повільно.
Ø Великі риби одного і того ж виду хапають приманку обережніше.
Ø Люба риба атакує крупну приманку більш агресивно, ніж дрібну.
Ø Дрібна приманка ефективна при слабому клюванні.
Ø При лові на крупну приманку слід очікувати атаку крупного хижака.
Виходячи з перерахованих характеристик, можна заздалегідь підготуватися і відповідно відреагувати на клювання, яка може відчуватися як зупинка приманки, удар, потяжка та інше.
І на останок, варто приділити увагу виважуванню риби. При настанні етапу виведення риби, риболов повинен дотримуватись основного закону: ВОЛОСІНЬ ПРИ ВИВЕДЕННІ РИБИ ПОВИННА БУТИ ПОСТІЙНО НАТЯГНУТА! Слабкість у натягу волосіння найчастіше закінчується сходом риби.
Якщо порівнювати процес виведення різного за розміром улову, то однозначно можна стверджувати, що невелику рибу простіше виважувати неможна. Виведення невеликої риби не завжди так легко, як нам здається. Навіть сама дрібонька щучка, або головань, робить супротив достатньо жвавий, неодноразово вистрибує з води, в підсумку чого натяг волосінні слабшає. Сходи спостерігаються частіше саме при ловлі дрібних риб. Тому виводити невеликий трофей слід доволі енергійно, але враховуючи характеристики вудилища та його спорядження. Певні перепони можуть виникати при виведені риби, яка як правило ненадійно засічена.
УВАГА: трофеї більш значних розмірів при виведені поводяться по-різному, це залежить від багатьох причин, в тому числі від виду риби. Повноважний примірник, спійманий на дрібному місці, куди він на короткий час змістився в процесі атаки, відразу ж прагне повернутись на глибину. Саме так поводять себе сом, щука, жерех і головань. Передбачаючи такі ситуації, слід приділяти пильну увагу правильному налаштуванню фрикціону котушки.
І наступним та останнім важливим правилом, яке обов`язково має бути взяте до уваги при виважуванні достойних трофеїв це – «ВИКАЧУВАННЯ». Рибу підтягують вудилищем, а потім швидко обертаючи котушку, опускають вершину спінінга вниз. Після цей цикл повторюється. Не можна велику рибу підтягувати до себе обертанням котушки. Підтягуючи до себе рибу вудилищем, слід пам`ятати – занадто гострий кут між ліскою та комлевою частиною бланка, може призвести до поломки вудилища.
Впевненні, що ці прості поради стануть в нагоді як початківцям, так і досвідченим рибалкам. Більше по характеристикам спінінгів, котушок, волосінні та приманок можна дізнатись тут …..
Все необхідне спінінгове спорядження ви можете купити в нашому інтернет-магазині. Ми підберемо для вас найкраще з відомих брендів по самій гарній ціні.